Napsáno 01.01.2019

Co budete potřebovat?

4 vajíčka
3 lžíce psyllia
150 g řeckého či smetanového jogurtu
80 g lněného semínka
60 g semínek či ořechů (pekanových, slunečnicových)
prášek do pečiva bez fosfátů či vinný kámen
špetka himalájské soli jemné

Receptů na chleby podobného tipu je všude spoustu. Tenhle vyzkoušela Eliška Králová a jiný už dělat nechce. Má skvělé hodnoty. Nízký obsah sacharidů, vysoký obsah vlákniny, bílkovin a zdravých tuků, takže si ho s klidem můžete dát i k večeři. 

Vše smícháte a poté necháte psyllium 2 minutky nabobtnat - těsto rozetřete nejlépe do silikonové formy a pečete na 160 oC cca 50 minut.

Po vyndání dáte vyklopený chlebík do utěrky, aby se vsákla přebytečná vlhkost.

"love nature, love yourself"

El Králová

Jmenuji se Eliška, je mi 31 let  a jsem maminkou 3 leté dcery. Osud mi do vínku nedal štíhlou postavu, tak na sobě musím trochu makat. Chci dokázat ženám, že i po dítěti můžou vypadat skvěle. Na rodičovské dovolené jsem si založila lifestyle stránku o zdravé stravě. Vždy jsem ráda pekla a tak jsem se snažila nahradit běžné nezdravé suroviny zdravější variantou. Moje stránka získala za rok přes 20 tis. followers (bez reklam), takže to mě popohání pořád něco nového vymýšlet. Zdravé stravě se věnuji 7 let, udělala jsem si kurz výživového poradce a již rok pomáhám lidem změnit jejich tělo. Sama na sobě makám jak fyzicky - cvičím, běhám, tak psychicky - neustále se vzdělávám.

Více článků autora