Napsáno 01.01.2019

Co budete potřebovat?

200 g propláchnutých jáhel
750 ml mandlového mléka - možnost naředit vodou
30 g medu
420 g nahrubo nastrouhaných jablek
10 g rozinek
1 lžíce skořice
špetka himalájské soli

Suroviny

Produkt Dostupnost Cena Množství (ks)
Rozinky 500g Rozinky 500g Kód: 02.02.0012 Počet hvězdiček je 5 z 5 Rozinky jsou sušené bobule hroznů révy vinné. Mají nízký obsah tuků a naopak jsou bohaté na sacharidy. Rozinky mají příjemnou sladkou chuť… Vyprodáno 82 Kč 
Mandlový nápoj neslazený BIO 1l Mandlový nápoj neslazený BIO 1l Kód: 02.07.0091 Počet hvězdiček je 0 z 5 Výběrové mandle z Itálie spolu s rýží a vodou z horských pramenů tvoří základ osvěžujícího ořechového nápoje. Jemná krémová chuť bez… Skladem 89 Kč 

Jáhly se dnes právem vrací zpět do našich kuchyní. Jedná se o přirozeně bezlepkovou surovinu, která vzniká odstraněním svrchní slupky prosa setého. Mají významný podíl mikronutrientů, vynikají obsahem bílkovin a podle čínské medicíny mají prohřívací účinky. Jsou zásadité a velmi lehce stravitelné. Hodí se do redukčních jídelníčků, jsou vhodné pro děti a rekonvalescenty. Ať už jáhly běžně využíváte do receptů či nikoli, tento vynikající a jednoduchý recept zvládne opravdu každý.

Postup:

Jáhly vaříme na mírném plameni než získáme kašovitou konzistenci, trvá to přibližně 25 minut. Mezitím předehřejeme troubu na 180°C. Do hotové kaše vmícháme med a sůl.

Jablečnou směs získáme smícháním jablek, skořice a rozinek. Máslem vymažeme buďto malou koláčovou formu nebo čtvercovou formu 20x20 a následně vrstvíme jáhelník.

První vrstva je menší část kaše, druhá vrstva je jablečná směs a poslední je druhá část kaše. Vše uhladíme stěrkou a pečeme 45 minut dozlatova.

"love nature, love yourself"

NATU

Vymýšlíme pro vás recepty, které jsou rychlé na přípravu, zdravé, skvěle zasytí a navíc v nich můžete pohodlně využít naše ingredience. Nemusíte si už lámat hlavu s tím, jak se začít zdravě stravovat, pomůžeme Vám. Stačí pár chvil a skvělé hlavní jídlo, snídaně nebo dezert je na světe. Inspirujte se s námi.

Více článků autora