Náš bestseller granola slaný karamel jen za 119 Kč. Ušetřete a nakupte s výhodnou dopravou s PPL. Platí pouze do neděle 19.5.

Napsáno 12.11.2020

Co se dozvíte?

V létě cvičí Lucka jógu na paddle boardu při jízdě po Vltavě, teď, když padá ze stromu barevné listí, zase častěji rozbaluje jógovou podložku na trochu stabilnější zemi. Pro všechny, kdo se chtějí v těchto dnech udržet v kondici, navíc vysílá několikrát týdně skvělé live streamy na svém Instagramu @luckyyoga8 .  A s námi se podělila o několik doporučení, jak taková cvičení doma co nejlépe zvládnout.

Suroviny

Produkt Dostupnost Cena Množství (ks)
Shaker (600ml) Shaker (600ml) Kód: 02.18.0009 Počet hvězdiček je 5 z 5 Originální shaker NATU s jehož pomocí bude rozmíchávání nápojů hračka. Vydrží teplotu až 120 °C a je tak vhodný do myčky i mikrovlnky. Díky… Vyprodáno 65 Kč 

Proč doma cvičit jógu

Jóga má skvělý vliv na naše duševní zdraví, imunitu a mobilitu. Stačí se jen odhodlat, najít lektora, který mi vyhovuje, a začít cvičit s ním, třeba podle videí. Zůstaneme fit a tím že nikam nemusíme, šetříme čas. Tahle doba je skvělá pro vytváření nových návyků - cvičit i sám, mimo lekce, se možná konečně naučí dokonce ti, kteří s tím měli vždy největší problém.  

Ideální čas

Je fajn přivítat jógou každý nový den. Dát si ráno pár pozdravů a prodýchat se, třeba ještě v pyžamu, vždyť jsme doma, do cvičebního úboru se převlékat nemusíme :) Když je více času, vyplatí se zacvičit si pořádně. Hodinka jógy má vliv na naši náladu a rozpoložení minimálně 2 dny. Pokud pracujeme a sedíme přes den u počítače, pomáhá pár mobilizačních cviků na kyčle a záda před obědem - na konci dne nám poděkují. Večerní jin jóga nás zase zbaví stresu a příjemně naladí na odpočinek. 

Vylaďte sebe i svůj prostor

Vyvětrejte, zapalte svíčku nebo vonnou tyčinku a prostor je připravený. Před ranní jógou je skvělá teplá matcha, před večerní čaj z meduňky. Se snídaní doporučuju počkat až po cvičení. Ideální je třeba smoothie bowl s granolou, ořechy a lyofilizovaným ovocem. Mám ráda i kaše, do kterých přidávám rostlinný protein a ořechové máslo, abych měla dodatečný příjem bílkovin. 

Cvičíte-li jógu úplně sami 

Pokud s jógou začínáte, hledejte video pro začátečníky, doporučuju hatha jógu nebo jin jógu. Do složitých pozic se nepouštějte, lektor by měl v takových případech nabízet jednodušší varianty. Určitě nevynechávejte závěrečnou relaxaci. Navodí stav lehkosti a tělo začne regenerovat. 

Pozor na chyby

Dýchejte. Do pozic se dostáváme s dechem a nezadržujeme ho. Je důležité dávat pozor také na správné zapojení svalů a jejich opor, jako třeba na střed těla, aby nebyla přetěžována bedra. Hlídáme, abychom měli i uvolněný výraz, nejdeme na sílu. V pozicích se musíme cítit pohodlně. 

Když se vám nechce

Když není na jógu úplně nálada? Stává se nám to všem. Já to dělám tak, že si jdu na podložku jen sednout, soustředit se na dech, dát si jednoduchá dechová cvičení. No a protože je dech zázrak, který dokáže měnit náladu, začnu si pak nenápadně rozhýbávat páteř, pomalu se provlním k pozdravům slunci a je to tady - přidávám další a další pozici :)

Lucky Yoga 

Jednoduchá hatha jóga: https://vimeo.com/407642714
Dynamický vinyasa jóga: https://vimeo.com/410699664
Uklidnění v yinu: https://vimeo.com/410707280
Pozdravy slunci: https://vimeo.com/412762967
Posilování v jógovém stylu: https://vimeo.com/411305334
Jóga po běhání: https://vimeo.com/416381240

"love nature, love yourself"

Ivana Česnek Marcinová

Jmenuju se Ivana Česnek Marcinová. To prostřední jméno mám jen pár posledních let, po manželovi, a myslím, že se ke mně hodí čím dál víc. Nebo vás napadá nějaká lepší lokální superpotravina? Hodně lidí mě zná ale spíš pod nickem IM Cyber - jsem DJka. Byla to právě hudba, která mě naučila, jak důležité je žít v rovnováze. A tak jsem mezi party víkendy psala, četla, studovala, hledala cesty, jak nejlépe pečovat o své tělo a mysl. Párkrát jsem musela pořádně spadnout na pusu, ale právě tyhle lekce člověka nakonec nejvíc obohatí. Cestování po světě mě zase naučilo vidět krásu v různorodosti kultur a moudrost přírody. Že není žádné my a ostatní, že je jedna planeta, kde je vše propojené, všechno se vším souvisí. O ekologických a environmentálních tématech a udržitelnosti teď ostatně píšu nejraději (např. do novin What). A v souladu se všemi těmi dobrými hodnotami, kterých jsem se kdy dotkla, se snažím každý den vstávat i chodit spát.

]]>

Více článků autora