Hravý velikonoční mix pro malé i velké koledníky.

Napsáno 22.10.2019

Co budete potřebovat?

1/2 menší batáty
50 g ovesných vloček
15 ml javorového sirupu
1 polévková lžíce chia semínek + 3 polévkové lžíce vody
150 ml mandlového mléka
1 čajová lžička kypřícího prášku
banán
rozinky
kokosové chipsy slaný karamel

Jednoduchá příprava, božsky nadýchaná konzistence a lahodná chuť - dnes jsme si pro vás připravili recept na neodolatelné batátové lívance. Dobrou chuť! 

Nejdříve si nakrájíme batátu, dáme ji do hrnce, zalijeme horkou vodou a necháme vařit do změknutí. 

V hrnku si smícháme chia semínka společně s vodou a na chvíli odložíme stranou. 

Uvařenou batátu, chia vajíčko i všechny zbylé ingredience dáme do mixéru, důkladně je rozmixujeme a vzniklou směs necháme pár minut odstát. Poté vždy nabereme přibližně dvě polévkové lžíce směsi a lívance opékáme na nepřilnavé pánvi cca 3 min z obou stran. Na závěr už jen dozdobíme a můžeme podávat! 

 "love nature, love yourself"

Tereza Šlancarová

Jmenuji se Tereza Šlancarová a jsem dvacetiletá studentka Univerzity Karlovy. Ke zdravému životnímu stylu jsem se dostala přibližně před 5 lety, kdy jsem začala pravidelně cvičit, a také vymýšlet své první recepty. Proto jsem si před 2 lety založila Instagram @terezas_diary a následně i blog www.terezasdiary.com, kde své recepty & rady ohledně zdravého životního stylu sdílím i s ostatními. Zároveň jsem veganka, a proto se snažím ukázat, že zdravá veganská jídla mohou být chutná a že se dají vymyslet opravdu zajímavé recepty! Kromě vymýšlení receptů, vaření, focení a psaní článků zbožňuji také sport - pravidelně chodím do posilovny, jsem certifikovaný instruktor jógy a minulý rok jsem běžela půlmaraton. Ve volném čase se zajímám o filosofii, ráda čtu nebo poslouchám podcasty o zdravém životním stylu a veganství.

Více článků autora