Nakupte za 1 Kč a vyberte si od nás dárek. Stačí přidat do nákupního košíku v posledním kroku objednávky!

Napsáno 04.05.2021

Co budete potřebovat?

250g koktejlových krevet
1 1/2 lžičky rýžové mouky
1 lžička mleté papriky
1 1/2 lžičky sezamového oleje
3 lžičky bezlepkové sojové omáčky
1 lžička medu
1 lžička sweet chilli omáčky
1 lžička rýžového octu
1/2 sušeného mletého česneku
Jarní cibulka
Sezam bílý loupaný
Hrstka arašídů
Rýže Basmati

Druhů rýže existuje spousta a Basmati, jež se pěstuje na úpatí Himalájí, se řadí mezi nejušlechtilejší odrůdy. Po uvaření se neslepuje, je skvělým zdrojem komplexních sacharidů a velkou výhodou je také to, že je bezlepková. V jídelníčku softballové hráčky Kristýny Chadrabové,které byla před lety zjištěna celiakie, proto nesmí chybět a pro vás si Týna připravila jeden ze svých nejoblíbenějších receptů Basmati rýži s krevetami a sweet chilli omáčkou. Dobrou chuť!

Krevety necháme rozmrazit a co nejvíce zbavíme vody. V misce si smícháme mouku a mletou papriku. Krevety přidáme do misky a pořádně zamícháme. Rozehřejeme pánev a na 1/2 lžičky sezamového oleje lehce opražime arašídy, bílou nakrájenou část cibulky a na chvilku i krevety.
Oheň na chvilku vypneme a v jiné misce si smícháme lžíčku sezamového oleje, med, sojovou omáčku, rýžový ocet, česnek a sweet chilli omáčku. Opravdu dobře promícháme a nalejeme na pánev ke krevetám. Celé ještě chvilku smažíme, než jsou krevety hotové. Mezitím si uvaříme basmati rýži. Dělame jí trochu kratší dobu než je na obalu. Celé na konec posypeme sezamem a nakrájenou cibulkou.

"love nature, love yourself"

Kristýna Chadrabová

Jmenuji ji se Kristýna a už od mala jsem po vzoru mamky ráda pekla. V roce 2017 mi byla zjištěna celiakie. Ze začátku jsem z toho nebyla nadšená, ale po čase jsem si v tom našla krásnou zálibu. 

Začala jsem nad tím přemýšlet jako nad něčím výjimečným. Díky celiakii jsem objevila spoustu nových surovin i přátel, co mají stejný problém. Bezlepkové pečení, je teď něco, co mě naplňuje.

Více článků autora