Náš bestseller granola slaný karamel jen za 119 Kč. Ušetřete a nakupte s výhodnou dopravou s PPL. Platí pouze do neděle 19.5.

Napsáno 02.02.2023

Co se dozvíte?

Lásku lze sdělit mnoha způsoby. Ten, kdo skutečně miluje, z pocitu lásky nikdy neodchází. Žije ji a v takovém rozpoložení není těžké začít tvořit. Nemusíte vždy psát básně nebo malovat západy slunce. Stejně romantický může být dárek, který sami vyrobíte, svíčka, která hoří jedinečným plamenem. Je výjimečná, krásná a zamilovaná. Připravili jsme pro vás návod, jak si tvořivého Valentýna dopřát.

Díky přírodnímu sójovému vosku bez přidaných chemických složek budou vaše svíčky hořet čistěji a nebudou produkovat škodlivé látky.

Jak na NATU svíčku:

1. Příprava materiálu

  • Prázdné skleničky od NATU ořechových krémů. 

  • Přírodní rostlinný vosk. Pokud ho seženete v bio kvalitě bude to nejlepší, stačí ale i obyčejný sójový, jako jsme použili my. Hoří pomaleji, protože má nižší teplotu tání. Přírodní vosk obecně dobře přijímá a udržuje vůně. Hodit se vám proto může případně i vosk: včelí, mandlový, rýžový, palmový nebo třeba řepkový. 

  • Knot. Tloušťku vyberte dle průměru nádoby. 

  • Plíšek na knot 

  • Éterické vonné oleje. Seženete je na internetu stejně jako vosk a ostatní komponenty na výrobu svíček. 

  • Nádobu na tavení vosku ve vodní lázni – my jsme použili starou zavařovací sklenici

  • Klacík nebo špejli na míchání vosku

Něco navíc:

Pokud máte po ruce, můžete použít i špetku Matcha Tea na obarvení vosku. Sušenými bylinkami, květy nebo utrženými větvičkami můžete svíčky dozdobit a pro celkový design se budou hodit i provázky nebo cokoliv dle fantazie.  

2. Dát rozehřát vosk ve vodní lázni a mezitím si připravte knoty s plíšky

3. Zkompletovat – zalít knoty tekutým voskem

4. Přidejte vonný olej, případně trochu sušených bylinek

5. Pokud je potřeba, upevněte knot pomocí páratka

6. Dozdobte svíčku dle vlastní fantazie

"love nature, love yourself"

NATU

Vymýšlíme pro vás recepty, které jsou rychlé na přípravu, zdravé, skvěle zasytí a navíc v nich můžete pohodlně využít naše ingredience. Nemusíte si už lámat hlavu s tím, jak se začít zdravě stravovat, pomůžeme Vám. Stačí pár chvil a skvělé hlavní jídlo, snídaně nebo dezert je na světe. Inspirujte se s námi. Více článků autora