Náš bestseller granola slaný karamel jen za 119 Kč. Ušetřete a nakupte s výhodnou dopravou s PPL. Platí pouze do neděle 19.5.

Napsáno 01.01.2019

Co budete potřebovat?

2 mražené banány
1/4 avokáda
2 hrsti špenátu
1 polévková lžíce mandlového krému
1/2 hrnku mandlového mléka 
na zdobení: granola, čerstvé ovoce (borůvky, jahody)

Na dnešní zelený čtvrtek jsem si pro vás připravila jednoduchý recept na výživnou supergreen smoothie bowl. Pokud vám totiž zelené potraviny samy o sobě nechutnají, smoothie je ideální způsob, jak je nenápadně zakomponovat do vašeho jídelníčku. Ale nebojte, příprava je vážně jednoduchá a rychlá - vlastně nejtěžší je odolat a nesníst vše rovnou z mixéru.

Chuť špenátu prakticky není cítit, jelikož banány smoothie krásně osladí a kombinace mandlového krému s avokádem vytvoří neodolatelně krémovou konzistenci.

Kromě toho je ale smoothie také opravdu výživné a obsahuje spoustu zdraví prospěšných látek, jako například zdravé tuky, rostlinné bílkoviny či draslík.

Všechny ingredience dáme do mixéru a rozmixujeme do krémové konzistence. 

Vzniklé smoothie přemístíme do misky, dozdobíme a můžeme podávat! 

Držím palce!

"love nature, love yourself"    

Tereza Šlancarová

Jmenuji se Tereza Šlancarová a jsem dvacetiletá studentka Univerzity Karlovy. Ke zdravému životnímu stylu jsem se dostala přibližně před 5 lety, kdy jsem začala pravidelně cvičit, a také vymýšlet své první recepty. Proto jsem si před 2 lety založila Instagram @terezas_diary a následně i blog www.terezasdiary.com, kde své recepty & rady ohledně zdravého životního stylu sdílím i s ostatními. Zároveň jsem veganka, a proto se snažím ukázat, že zdravá veganská jídla mohou být chutná a že se dají vymyslet opravdu zajímavé recepty! Kromě vymýšlení receptů, vaření, focení a psaní článků zbožňuji také sport - pravidelně chodím do posilovny, jsem certifikovaný instruktor jógy a minulý rok jsem běžela půlmaraton. Ve volném čase se zajímám o filosofii, ráda čtu nebo poslouchám podcasty o zdravém životním stylu a veganství.

Více článků autora