Vyberte si DÁREK zdarma k nákupu nad 650 Kč. Platí pouze do neděle 26.5.

Napsáno 01.01.2019

Suroviny

Produkt Dostupnost Cena Množství (ks)
BIO Vitamin C Trio 120 kapslí BIO Vitamin C Trio 120 kapslí Kód: 02.10.0082 Počet hvězdiček je 0 z 5 Tip na dárek Síla tří superplodin bohatých na přírodní vitamin C v jedné kapsli. Abyste se i vy mohli spolehnout na svou obranyschopnost, potřebujete… Skladem 565 Kč 

Podzim je krásný a v přírodě ho vážně miluji. Barvy si žijí vlastním životem, hrají si a vytváří až neuvěřitelnou nádheru. Ovšem ve městech to vypadá „trošku“ jinak.. sychravé počasí, déšť, kaluže a vítr, které také patří do podzimního období, s sebou přináší i spoustu bacilů a chřipkových epidemií. Po dovolených a prázdninách jsme naskočili do pracovního a školního režimu, mnohdy oslabeni a najednou se dostáváme do stresu a jsme v kontaktu se spoustou lidí. Takže bacily všude, kam se podíváme. Ale co takhle to tento rok zkusit jinak? Posílit imunitu a zůstat v plné kondici?

Strava
Pohyb
Odpočinek

Mně to zní jako dobrý nápad vyhnout se neustálému smrkání, kýchání, kašlání a celkovému vyčerpání. Protože co nejčastěji děláme, když jsme nachlazeni? Nemoc přecházíme. Tedy alespoň já a tím ubližuji sama sobě a pro okolí jsem bacilonosič. Pojďme se tedy podívat na to, co můžeme pro sebe a naše zdraví udělat, abychom se nachlazení vyhnuli.

STRAVA JAKO ZÁKLAD

Rozhodně je důležité jíst hodně ovoce a zeleniny, nejlépe čerstvé, sušené nebo lehce tepelně zpracované. Do práce, do školy a na cestování se nám mohou hodit pytlíky se sušeným ovocem, oříšky a semínka. Dnes je novým trendem lyofilizované ovoce, už jsem o této metodě zde psala. Například lyo maliny nebo lyo banán jsou naprostá paráda! Dále určitě zapojte do stravy nějaké superpotraviny, které vám dodají sílu a vitamíny, např. camu camu, goji, chia semínka nebo pokud na vás už nějaký bacil skočil určitě mohou pomoct známé zelené potraviny jako spirulina a mladý ječmen. Do čaje se hodí zázvor, ať už čerstvý nebo sušený v prášku.

Zkuste vynechat oslabující pokrmy, které jsou nutričně mrtvé, tedy polotovary, smažené potraviny, cukrovinky s obsahem bílého cukru nebo i kravské mléko, které výrazně zahleňuje organismus. Zbytečně se nepřejídejte, to naše tělo oslabuje. Zvolte občas raději nějaké smoothie nebo ovocnou či zeleninovou šťávu. Můžete se inspirovat i krátkodobými detoxikacemi, které ve výsledné fázi dodávají mnoho energie a posilují organismus.

Samozřejmě k oslabení imunity přispívá i alkohol, ať už jde o víno, pivo nebo lihoviny, je v něm spousta cukru a to bacilům chutná. Takže si dávejte pozor a pokud cítíte oslabený organismus určitě se alkoholu vyhněte. Vím, tohle může být náročné, ale rozhodně více pomohou bylinkové čaje – kořen lékořice je skvělý na průdušky, stejně jako jitrocel, vhodný je i eukalyptus a tymián. Samozřejmě je třeba celkově dodržovat pitný režim a posílení imunity vnímat také jako prevenci do budoucna.

Souhrn:

  • hodně vitamínů z přírody (určitě vyzkoušejte lyo ovoce, protože si zachovávají téměř stejné množství živin jako čerstvé a báječně chutnají)
  • vynechat nutričně slabé pokrmy – polotovary, fast foody
  • běžné cukrovinky nahraďte raw mlsáním (inspiraci najdete v našem eshopu)
  • vyhnout se alkoholu
  • dodržovat pitný režim a pít nejlépe teplou vodu a bylinkovými čaje

POHYBEM K ROZPROUDĚNÍ KRVE

A zase o té aktivitě.. ale! Jestliže sedíte celý den u počítače a jedinou aktivitou je procházka na toaletu, do kuchyně nebo si zakouřit a pak cesta z práce domů, pak se stáváte jedním ze snadných cílů řádících bacilů. Nejen, že svižná procházka udělá dobře naší psychice, ale rozproudí krev, vyplaví endorfiny a procvičíme si i plíce. Nemusíte zrovna závodit na kole, vybíhat kopce nebo předbíhat tramvaje. Můžete si zvolit i klidnější aktivitu jako jógu, plavání nebo procházky. S tím je spojené i otužování. Jestliže máte často studené ruce a nohy, je třeba rozproudit organismus. S pravidelnou sportovní aktivitou se tohle rychle upraví. Pro posílení imunity nezapomínejte také na studenou sprchu po koupeli nebo pravidelné navštěvování sauny.

NEPŘEPÍNEJTE SE, ALE KVALITNĚ SI ODPOČIŇTE

Jak já tomu sama říkám, udělejte si „pohodičku“. Tedy myslete na sebe, zapomeňte na všechny starosti v práci, ve škole, v rodině, nic neřešte ani v hlavě a prostě si udělejte čas pro sebe, relaxujte, ať už to pro vás znamená cokoli. Někdo rád aktivní odpočinek a podnikne nějaký výlet, někdo si rád zaleze s knížkou a čajem do pelechu a někdo se zase odreaguje u příjemného filmu. Důležité je umět se zastavit, na chvilku vypnout a relaxovat. K tomu jde ruku v ruce dostatečný spánek. Chápu, že nelze každý den chodit spát dřív, protože máme spoustu různých aktivit, ale občas si udělejte čas na sebe a jděte spát prostě brzy. Vaše tělo se vám odvděčí větší energií a elánem druhý den.

A JEŠTĚ PÁR TIPŮ NA ZÁVĚR

  • mějte nohy v teple a šátek na krku
  • kýchejte s kapesníkem před pusou
  • nepřebývejte v přetopených místnostech


"love nature, love yourself"

NATU

Vymýšlíme pro vás recepty, které jsou rychlé na přípravu, zdravé, skvěle zasytí a navíc v nich můžete pohodlně využít naše ingredience. Nemusíte si už lámat hlavu s tím, jak se začít zdravě stravovat, pomůžeme Vám. Stačí pár chvil a skvělé hlavní jídlo, snídaně nebo dezert je na světe. Inspirujte se s námi. Více článků autora