Napsáno 19.09.2019

Co se dozvíte?

Určitě to znáte také - slunečné letní dny jsou skvělým zdrojem motivace, s nadšením běháte, cvičíte, dbáte na zdravé stravování a jste plní energie. Když ale přijde podzim, dny jsou najednou šedé, upršené a to jediné, co se vám chce, je zachumlat se do peřin. Jsou okolnosti, které nemůžeme ovlivnit, avšak pokaždé můžeme ovlivnit náš přístup - a proto jsme si pro vás připravili článek, ve kterém se dozvíte, jak doplnit energii a motivaci si udržet!

JAK DOPLNIT ENERGII

VYZKOUŠEJTE NAŠE SUPERFOOD SHOTY

Naše superfood shoty slouží jako dobíječe energie, které pomáhají v boji proti únavě. Navíc je díky jejich praktickému balení můžete mít vždy po ruce a snadno tak doplnit vitaminy kdykoliv během dne. Zároveň je na výběr ze 4 různých příchutí, a to Antioxidant Shot, Ginseng Shot, Turmeric Shot nebo Ginger Shot.

ZAKOMPONUJTE DO SVÉHO JÍDELNÍČKU SUPERPOTRAVINY

Superpotraviny sice nejsou přímo nezbytnou součástí jídelníčku, avšak energii vám bezpochyby skvěle doplní. Přesvědčte se o tom sami a zakomponujte do svého jídelníčku především:

Acerola

Věděli jste, že je referenční hodnota příjmu vitaminu C dle schválených evropských standardů 80 mg? Získat tuto doporučenou denní dávku z dnešní stravy ochuzené o důležité mikronutrienty je téměř nemožné, a je proto nutné hlídat si dostatečné množství vitaminu C. Právě acerola vyniká vysokým obsahem vitaminu C, přičemž při dodržení doporučeného dávkovacího schématu prášku z aceroly získáte až 100 mg dobře vstřebatelného vitaminu C. Díky tomu acerola přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Camu camu

Camu camu jsou bobule stromu rostoucího v deštné části amazonského pralesa. Samostatně se tyto bobule nekonzumují, jelikož se vyznačují kyselou chutí - z tohoto důvodu se používají přímo na výrobu doplňku stravy v prášku. Tento prášek také vyniká velmi vysokým obsahem vitaminu C a ten náš je navíc v organické BIO kvalitě. Jen jedna čajová lžička denně snižuje míru únavy a vyčerpání.

Zázvor

Zázvor lékařský je bylina, která pochází z Asie, avšak dnes už se dá vypěstovat téměř kdekoliv. Prášek ze zázvoru je velice aromatický, má intenzivní chuť a také mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví, přičemž mimo jiné napomáhá vitalitě a doplnění energie.

DOPŘEJTE SI ZDRAVOU SVAČINU

Další způsob, jak během dne rychle doplnit energii, je dopřát si nějakou zdravou a výživnou svačinu. Právě proto jsme pro vás na toto téma sepsali samostatný článek, ve kterém najdete tipy jak na kupované, tak i domácí svačiny.

JAK SI UDRŽET MOTIVACI

UVĚDOMTE SI, PRO KOHO TO DĚLÁTE

Základ toho, abyste si udrželi motivaci, je si uvědomit, že to děláte jen a pouze pro sebe. Cvičení je celoživotní vztah mezi vámi a vaším tělem, proto se zbytečně netrapte tím, že toho zatím moc neuběhnete, že se nedokážete dotknout špiček nebo že nezvednete žádné těžké váhy.  Naopak, berte cvičení jako potěšení - jako životní styl s cílem mít odolné, fit a hlavně zdravé tělo.

S NIKÝM SE NESROVNÁVEJTE

Rozhodně není špatné mít nějaký vzor - dokonce to může sloužit i jako zdroj motivace! Avšak nezapomeňte, že je každé lidské tělo jiné a že to, co vyhovuje někomu jinému, nemusí nutně vyhovovat i vám. Proto se inspirujte, ale s nikým se nesrovnávejte - a už vůbec ne s lidmi, co vidíte na sociálních sítích nebo na stránkách časopisů! Dobré nasvícení, správná póza a vhodný efekt totiž dokáží vytvořit falešnou iluzi, která je kolikrát důvodem pro ztrátu motivace.

VYTVOŘTE SI TRÉNINKOVÝ DENÍK

A co být sám sobě motivací? Jestli se vám zdá, že se nikam neposouváte, založte si tréninkový deník. Díky němu uvidíte své pokroky černé na bílém a třeba nakonec zjistíte, že jste na sebe jen moc přísní.

ZMEŇTE SVOU RUTINU

Když děláte pořád dokola to samé, může se z toho stát pěkná nuda a v takovém případě se motivace hledá opravdu těžko. Zkuste si proto najít nový impuls, který vás znovu nabudí.

 ODPOČIŇTE SI

Jestli vám žádný z předchozích bodů nepomohl, může být ztráta motivace jednoduše způsobená tím, že jste unavení. Fyzické zdraví je úzce spjaté s tím psychickým, a proto vám tělo možná vysílá signály, že potřebuje odpočinek.  Klidně si tedy dopřejte pauzu, načerpejte energii a uvidíte, že se brzy vrátíte zpět plní motivace!

"love nature, love yourself"

Tereza Šlancarová

Jmenuji se Tereza Šlancarová a jsem dvacetiletá studentka Univerzity Karlovy. Ke zdravému životnímu stylu jsem se dostala přibližně před 5 lety, kdy jsem začala pravidelně cvičit, a také vymýšlet své první recepty. Proto jsem si před 2 lety založila Instagram @terezas_diary a následně i blog www.terezasdiary.com, kde své recepty & rady ohledně zdravého životního stylu sdílím i s ostatními. Zároveň jsem veganka, a proto se snažím ukázat, že zdravá veganská jídla mohou být chutná a že se dají vymyslet opravdu zajímavé recepty! Kromě vymýšlení receptů, vaření, focení a psaní článků zbožňuji také sport - pravidelně chodím do posilovny, jsem certifikovaný instruktor jógy a minulý rok jsem běžela půlmaraton. Ve volném čase se zajímám o filosofii, ráda čtu nebo poslouchám podcasty o zdravém životním stylu a veganství.

Více článků autora