První Night Shopping v NATU! Sleva 25% na VŠE nezlevněné. Pouze od 20:00 do pátku 8:00 :hourglass_flowing_sand: Stačí použít kód NATUNOC.

Napsáno 02.06.2023

Suroviny

Produkt Dostupnost Cena Množství (ks)
Moringa prášek  BIO 130g Moringa prášek BIO 130g Kód: 02.10.0059 Počet hvězdiček je 4 z 5 V současné době je považována za nejkomplexnější superpotravinu na světě. Její jedinečnost spočívá v tom, že se dají konzumovat/využít… Skladem 152 Kč 

Moringa se stává čím dál tím populárnější „superpotravinou“ pro svůj vysoce výživný nutriční profil a silné protizánětlivé, antioxidační vlastnosti mezi mnoha dalšími přínosy pro zdraví jako je podpora krvetvorby či zraku.

Blahodárné účinky moringy
Jak je možné moringu využít

Moringa oleifera, také známý jako „křenový strom“, je malý strom pocházející z Indie, Pákistánu a Nepálu, který se už po generace využívá ve východních zemích k léčbě a prevenci nemocí jako je cukrovka, srdeční choroby, anémie, artritidy, onemocnění jater a respiračních, kožních a zažívacích poruch.

Moringa se stala oblíbeným doplňkem stravy v podobě přírodního listového prášku, ačkoli jsou jedlé i její lusky, kořeny, kůra, květy, semena a ovoce.

Používá se jako tradiční lék na mnoho onemocnění – a tak vám zde přinášíme 9 vědecky podložených zdravotních benefitů konzumace moringového listu:

1. Obsahuje důležité živiny.

Moringa je bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a aminokyselin. Obsahuje významné množství vitaminu A, C a E; vápník; draslík; a bílkoviny.

2. Bojuje proti volným radikálům.

Antioxidanty bojují proti volným radikálům, molekulám, které způsobují oxidační stres, poškození buněk a záněty. Zahraniční studie zjistila, že extrakty listů mají vyšší antioxidační aktivitu, větší schopnost zachytávat volné radikály a vyšší inhibici oxidace lipidů, bílkovin a DNA než květy a semena.

3. Bojuje proti zánětům.

Moringa snižuje zánět potlačením zánětlivých enzymů a bílkovin v těle, a tak koncentrace jejích listů může výrazně snížit zánět v buňkách.

4. Pomáhá snížit některé příznaky cukrovky.

Prášek z listů moringy byl účinný při snížení hladiny cukru v krvi a cholesterolu a zlepšení ochrany proti poškození buněk u cukrovkářů.

5. Chrání kardiovaskulární systém.

Prášek Moringa má zdravé přínosy pro srdce, zejména při prevenci tvorby plaku v tepnách a pro snížení hladiny cholesterolu.

6. Podporuje aktivitu mozku.

Moringa podporuje zdraví mozku a kognitivní funkci díky své antioxidační a neuro-enhancerové aktivitě. Byla také testována jako léčba Alzheimerovy choroby s příznivými předběžnými výsledky. Podporuje mozkové buňky a procesy, které hrají klíčovou roli v paměti, náladě, funkci orgánu, reakce na podněty jako je stres a potěšení aduševní zdraví například v depresích či psychózách.

7. Chrání játra.

Játra jsou zodpovědná za detoxikaci krve, metabolismus tuků a zpracování živin. Moringa může snížit jejich poškození při časté námaze (pití alkoholu apod.).

8. Obsahuje antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti.

Moringa má antibakteriální a antifungální vlastnosti, které bojují proti infekcím. Byla účinný proti různým typům hub, které způsobují infekce kůže a proti těm kmenům bakterií, které jsou odpovědné za infekce krve, močových cest a zažívací potíže.

9. Podporuje hojení ran.

Moringa má ve svých listech, koříncích a semenech látky ovlivňující srážení krve, které podporují a urychlují hojení ran.

Jak moringu využít

Prášek z moringy můžete přidat do svého smoothie, udělat si z ní čaj nebo ji přimíchat do jakékoliv snídaňové směsi.

Pozor! V nadměrném množství může způsobit projímavé účinky a zažívací problémy. Proto se raději držte doporučené dávky a dejte jejímu užívání čas. Výsledky ucítíte.

Kdo si počká, ten se dočká. :)

"love nature, love yourself"

NATU

Vymýšlíme pro vás recepty, které jsou rychlé na přípravu, zdravé, skvěle zasytí a navíc v nich můžete pohodlně využít naše ingredience. Nemusíte si už lámat hlavu s tím, jak se začít zdravě stravovat, pomůžeme Vám. Stačí pár chvil a skvělé hlavní jídlo, snídaně nebo dezert je na světe. Inspirujte se s námi.

Více článků autora