Napsáno 22.07.2021

Suroviny

Produkt Dostupnost Cena Množství (ks)
Chia 400g Chia 400g Kód: 02.01.0064 Počet hvězdiček je 5 z 5 Chia jsou drobná semínka Šalvěje hispánské pocházející z horských oblastí Střední Ameriky. Díky vysokému obsahu bílkovin a vlákniny jsou… Vyprodáno 4,04 € 
Camu Camu BIO prášek 80g Camu Camu BIO prášek 80g Kód: 02.10.0015 Počet hvězdiček je 5 z 5 Camu Camu je stálezelený strom pocházející z oblasti amazonského deštného pralesa. Jedná se o unikátní dar přírody, jehož plody obsahují… Skladem 9,51 € 

Čistěte obličej 2x denně

V letních měsících dostává pokožka pořádně zabrat. Je horko a více se potíme, což může vést ke zvýšené tvorbě akné. O to ale zrovna v létě, kdy chceme, aby naše pleť působila svěže a zdravě i na pláži bez make-upu, nikdo nestojí. Vyhnout se nadměrné produkci kožního mazu lze důkladným čištěním obličeje ráno i večer.

Hydratujte, třeba pomocí domácích masek

V létě doporučujeme pokožku hydratovat, nikoliv promašťovat. Vyhněte se tedy krémům s vysokým obsahem tuků a sáhněte raději po kvalitních sérech a maskách. Skvělou pleťovou masku, která dodá vaší pokožce zář a zároveň ji hydratuje, si můžete snadno vyrobit i doma. Stačí rozmixovat mák s mlékem, nanést na obličej a nechat masku působit cca 10 min. Tento jednoduchý proces opakujte 1x týdně.

Chraňte se před slunečními paprsky

Další důležitý bod v péči o pleť v létě je chránění se před sluncem. UV záření totiž urychluje stárnutí pleti a podporuje vznik vrásek. Proto je ideální používat denní krém s ochranným faktorem. A pokud máte pocit, že sluníčko už stihlo nějaké škody napáchat, potřete si pleť černým čajem, který nejen hydratuje, působí jako přírodní antiseptikum a pomůže vám v boji proti akné, ale také vypne pokožku.

Nezapomeňte na peeling a doplňování vitamínu C

Neopomenutelným krokem je též peeling, který zbaví pleť vrstvy odumřelých buněk a vaše pokožka tak bude více zářit. Potřebné je také doplnit vitamín C, což je silný antioxidant důležitý pro tvorbu kolagenu, který propůjčuje kůži pevnost a elasticitu. Vitamín C můžete buď aplikovat přímo na pleť, nebo jej doplňovat zdravým stravováním. Bohatá na vitamín C jsou například chia semínka, acerola, acai nebo camu camu. Vyzkoušet můžete náš recept na chia pudink s acaí.

Využijte (nejen) sezónní ovoce plné antioxidantů

Jak již bylo naznačeno, důležitá je péče nejen zvenku, ale i zevnitř. Proto velmi doporučujeme dodržovat pitný režim, jinak vás ani hydratační krémy nespasí, a jíst potraviny bohaté na antioxidanty, které pleť chrání před vnějším zatížením. Mezi ty patří jahody, borůvky, maliny, pekanové ořechy, hořká čokoláda, goji, řepa, špenát, ryby a další. Pokud tedy jedete na dovolenou k moři, užijte si čerstvých ryb. Pochutnáte si a ještě uděláte něco pro svou krásu.

"love nature, love yourself"

Magdalena Kader Aghová

Magdalena Kader Aghová

Jmenuji se Majda a jsem maminkou malého báječného chlapečka, absolventkou mediálních a komunikačních studií na Fakultě humanitních studií UK, milovnicí dobrého a zdravého jídla a cestování. Ačkoliv ráda vařím, preferuji jídla, nad jejichž přípravou nemusím trávit moc času. Stejně jako většina lidí každodenní vaření nestíhám, ale zároveň se nechci odbývat. Proto se svými sledujícími sdílím převážně jednoduché a rychlé recepty. Kromě vaření, focení, psaní a cestování také ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli

Více článků autora