Napsáno 01.01.2019

Co budete potřebovat?

250 g březového cukru
7 ks žloutků
3 ks bílků - sníh
220 g mletých vlašských ořechů 
20 g strouhaného kokosu
vanilka

Suroviny

Produkt Dostupnost Cena Množství (ks)
Kokos strouhaný 500g Kokos strouhaný 500g Kód: 02.01.0073 Počet hvězdiček je 5 z 5 Dopřejte si exotiku plnou vlákniny a jiných prospěšných látek v podobě voňavého kokosu. Skladem 3,63 € 

Pokud miluješ ořechy, kokos a vanilku, tak není co řešit! Kostky jsou úžasné samotné, nebo je možné lehce přelít čokoládou. Místo klasického cukru je v receptu použitý březový cukr, který je vhodný i pro diabetiky. 

Postup:

Žloutky a březový cukr šleháme do husté pěny, pak přidáme tuhý sníh z bílků, mouku a mleté ořechy.

Promícháme a těsto rozetřeme na klasický plech vyložený pečícím papírem.

Pečeme v předehřáté troubě na 190°C cca 10 minut, podle výšky těsta.

"love nature, love yourself"

El Králová

Jmenuji se Eliška, je mi 31 let  a jsem maminkou 3 leté dcery. Osud mi do vínku nedal štíhlou postavu, tak na sobě musím trochu makat. Chci dokázat ženám, že i po dítěti můžou vypadat skvěle. Na rodičovské dovolené jsem si založila lifestyle stránku o zdravé stravě. Vždy jsem ráda pekla a tak jsem se snažila nahradit běžné nezdravé suroviny zdravější variantou. Moje stránka získala za rok přes 20 tis. followers (bez reklam), takže to mě popohání pořád něco nového vymýšlet. Zdravé stravě se věnuji 7 let, udělala jsem si kurz výživového poradce a již rok pomáhám lidem změnit jejich tělo. Sama na sobě makám jak fyzicky - cvičím, běhám, tak psychicky - neustále se vzdělávám.

Více článků autora