Napsáno 14.07.2022

Co budete potřebovat?

  • 400 g kuřecích prsou
  • 3 broskve
  • mix salátových listů
  • 2 hrsti NATU mandlí
  • sůl, pepř, mletá chilli paprička
  • štáva z citrónu
  • libovolně také čekankový syrup a balsamico

Suroviny

Produkt Dostupnost Cena Množství (ks)
Mandle natural 200g Mandle natural 200g Kód: 02.01.0012 Počet hvězdiček je 5 z 5 Mandle jsou plodem mandloně obecné. Mají jemnou sladkou chuť a jsou zdrojem bílkovin a vlákniny. Mandle natural obsahují hnědou slupku,… Skladem 3,74 € 

Mohli bychom napsat, že s mandlemi je život sladký. Bylo by to trochu klišé, to je pravda. Ale není zajímavé, jak mandle ve většině receptů doprovází nějaká sladká ingredience? Třeba právě letní salát s kuřecím masem se už už tvářil jako mandlová inspirace na slano, nebýt slečen z @paceofcake, které ho na poslední chvíli stačily osladit čerstvými broskvemi. Uff! :)

POSTUP: Aby bylo kuře měkké přesto křupavé, naložte ho hodinu či dvě před tím, než začnete vařit, do marinády. Postačí olej, sůl, citronová štáva a lžička mleté chilli papričky (pálivá chuť dobře doplní sladké broskve).

Usmažte či ugrilujte kuře na oleji z marinády. Na vedlejší, dobře rozpálené pánvi ugrilujte čtvrtky broskví. Pro karamalezujicí efekt na jejich povrchu broskve potřete trochou čekankového syrupu.

Na umytý salát naaranžujte kuřecí kousky, broskve, mandle a rozdrobenou fetu.

Salát pokapejte olivovým olejem, pepepřete a pokapejte citrónovou šťávou. Sůl není potřeba, feta je dostatečně slaná sama o sobě. V našem receptu jsme chuť i vzhled salátu ozvláštnili ještě balsamicem. Dobrou chuť!

"love nature, love yourself"

Pace of Cake

Jsme sestry Bára a Terka. Už to spolu pečeme dlouho, i když každá v jiné formě. Proto jsme si pár let nazpět založily sportovně kulinářský projekt s názvem Pace of Cake, v rámci kterého jedna peče koláče, druhá buchty. Jedna zvedá pokličky od hrnců, druhá činky v posilovně. Obě se tak ale dohromady snažíme zvednout povědomí u široké veřejnosti o zdravém životním stylu. Chcete zvedat taky? Pokud se vám líbí, co děláme, můžete začít třeba u palců na našem profilu! 😊

Více článků autora