Napsáno 07.11.2021

Co budete potřebovat?

Na těsto

150 g hladké (špaldové) mouky

80 g másla pokojové teploty

1 vejce

Na náplň

3 velké zralé (měkké) hrušky, cca 650 g

6 lžic třtinového skořicového cukru nebo 4,5 lžic javorového sirupu a 1,5 lžíce mleté skořice

1 lžíce šťávy z citrónu

Na drobenku

70 g ovesných vloček

80 g mixu oříšků NATU

4 lžíce třtinového cukru nebo javorového sirupu

60 g másla

Suroviny

Produkt Dostupnost Cena Množství (ks)
NATU mix ořechy 200 g NATU mix ořechy 200 g Kód: 02.01.0106 Počet hvězdiček je 5 z 5 Výběr nejoblíbenějších druhů ořechů v jednom balení – to je NATU mix ořechy. Kombinace lahodných španělských mandlí Valencia, obřích kešu… Skladem 5,67 € 

Rádi byste upekli něco chutného a zdravého, ale nemáte čas trávit v kuchyni několik hodin? Vyzkoušejte tento jednoduchý, a zároveň vynikající hruškový koláč s oříškovou drobenkou. Zaručeně vám zpříjemní chladné podzimní odpoledne a zamilují si ho i děti.

Příprava je naprosto jednoduchá:

  1. Ze všech surovin na těsto vypracujte vláčné, zároveň pevné těsto, které rozválejte do kulata na tenkou placku, kterou vyložte formu o průměru 23 cm (i po stranách).
  2. Hrušky zbavte slupky a jádřince. Nakrájejte je na tenké plátky, promíchejte s třtinovým cukrem se skořicí a citronovou šťávou. Takto připravené hrušky rozložte na těstem vyloženou formu.
  3. Hrušky posypte drobenkou, kterou připravíte rozmixováním ovesných vloček s oříšky. K této rozmixované směsi přidejte cukr a máslo. Promícháním za pomocí rukou vznikne drobenka, kterou navrstvíte na hrušky.
  4. Koláč pečte cca 25 minut na 180°C v horkovzdušné troubě.

"love nature, love yourself"

Jana Šmíd Winterová

Matka v kuchyni, matkavkuchyni.cz

Je maminkou dvou malých dětí (1 a 3 roky), díky kterým se začala věnovat přípravě vhodných a především chutných jídel pro ně. O recepty se před necelými třemi lety začala dělit s dalšími maminkami na instagramovém účtu @matka_v_kuchyni. Postupem času si hlavně recepty pro nejmenší získaly oblibu, že je vydala i v knize s názvem Mami, mám hlad.

Více článků autora