Napsáno 23.01.2020

1. Ahoj Teri! Vítám Tě v Natu rozhovoru a moc děkuji, že jsi přijala naše pozvání. Mohla by ses nám prosím krátce představit?

Ahoj, já děkuji za pozvání. Teď v prosinci jsem oslavila 29. narozeniny, už skoro 2 a půl roku jsem mámou naší Vanessky a po 5 měsíční známosti jsem se v roce 2016 provdala za toho nejlepšího chlapa pod sluncem. Jsme milovnicí jídla, sportu a všech možných bláznivin.

2. Na Instagramu píšeš, že ,,sportuješ, aby ses mohla přežírat” - jak často a co cvičíš?

Sportuji od nějakých 2 let, naši mě k tomu vždy vedli a já jsem jim za to vděčná. Jako malou mě naučili plavat, lyžovat, bruslit, jezdit na kole atd.. Pak jsem hrála závodně tenis, dělala karate a od 12 let hraju závodně badminton v mých rodných Teplicích, který se mě drží stále. Po porodu ale už nestíhám pravidelně 2krát týdně dojíždět do Teplic na tréninky, proto jsem začala víc běhat. Je to nenáročný sport, nepotřebuju k tomu parťáka nebo zamluvený kurt. Stačí tenisky, tričko, kalhoty a mohu vyrazit kdykoliv. Teď přes zimu chodím jen obden nebo si nechávám i 2 dny pauzu, abych si trochu odpočinula. Běhám vždy 10km + a dávám si budíka na ráno kolem té 6.-7.hodiny, kdy doma ještě malá s manželem spí, a tak mám zajištěné hlídání, než manžel odejde do práce. A každý den ještě doma cvičím, když malá spí nebo s ní, a nebo kdykoliv přes den, klasika dřepy, výpady, lehsedy, kliky, švihadlo. Nikdy se nevozím výtahem, vždy pěšky.

3. Dokonce máš za sebou ultramaraton dlouhý 60 km! Jak ses na tento závod připravovala a jak probíhal?

Ultramaraton 60 km jsem dostala jako dárek od svého táty k loňským Vánocům. Probíhal v Rumunsku v banátu- po českých vesnicích. V závodě nás běželo 5, já a 4 chlapi :) původně jsem měla běžet 90 km, ale na 50.km jsem špatně spadla z prudkého srázu a dost mě bolelo koleno, tak jsme na poslední občerstvovačce na 60.km předčasně skončila. To koleno mě trápí ještě teď po půl roce, takže jedině dobře, že jsem to nedokončila. Závod probíhal v nejhorším počasí, jaké nám mohlo vyjít. Vybíhali jsme za extrémního deště a tmy ve 3 ráno, během 5 minut jsme měli všichni totálně mokré boty. Závod nebyl nijak označený, jen podle turistických značek na stromech, které ale byly občas pokácené.. Pršelo cca 50 km. Trasa byla těžká. Hluboké mazlavé bláto, ve kterém se nedalo ani jít, bylo po kolena a hodněkrát se mi v něm vyzuly obě boty a zůstaly v zemi. Po čtyřech jsem lezla do několikakilometrového kopce, kde bláto klouzalo takovým způsobem, že jsem vždy zase o několik metrů sjela zpět dolů, to bralo nejvíc sil, hlavně psychických.. Byl to neuvěřitelný zážitek a letos jsem to k Vánocům dostala znovu :) Akorát jsem 4 dny před tímto závodem přihlášená na pražský maraton, takže úplně nevím, jak to půjde oboje dohromady. Nic zvláštního jsem na to netrénovala, jen jsem chodila pravidelně denně běhat.

4. Jak vypadá takový tvůj běžný ,,den na talíři”? 

Kdybych tady měla vypsat, co všechno za den sním, tak by se to sem asi nevešlo:) Každý den je jiný, jím dle chuti, neřeším kalorie a ani žádné diety. Miluju jídlo, jím všechno možné přes sebe a kdykoliv se mi chce. Mám stále hlad. Manžel sám nechápe, jak mohu tolik jíst. Není žádné jídlo nebo potravina, která by mi nechutnala. Miluju tlačenku, jitrnice, chleba s nutelou, veškeré sladké, luštěniny, ryby, dorty.. všechno. Nemám problém si dát dva rohlíky s nutelou po večeři večer v deset. Každý den jím i velké množství ovoce a zeleniny.

5. Doplňuješ energii také superpotravinami? Jaké bys případně doporučila a proč?

U nás doma vaří manžel. Vaření je jeho práce a zároveň koníček. Já i malá máme denně navařená 2-3jídla, abychom si mohly každá vybrat, na co máme chuť. Vždy se mě zeptá, co bych si dala a já buď většinou řeknu, že mi to je jedno nebo si ,,poručím" třeba rajskou, svíčkovou, jíme doma hodně ryby, veškerá masa nebo řízky, polévky, cokoliv.. Já si svou stravu nehlídám, jím dle aktuální chuti. Výhodou u mě je, že mám chuť nejen na to nezdravé, ale i zdravé. Pravidelně ale v malých porcích denně nejím, jím jednou denně bez přestávky.

6. Jsi maminkou krásné holčičky Vanessky - vaříš jí i s Natu produkty? Jaké má nejradši? 

Jak už jsem řekla, já doma nevařím nikdy, vše dělá v kuchyni manžel. Vanesska je po mně extrémní všežravec a také ráda zkouší nové věci a chutě. Miluje veškeré sušené ovoce, ořechy a kaše.

7. A jaký produkt máš nejradši Ty? 

To je stejná otázka, jako když se mě někdo zeptá, jaké je mé nejoblíbenější jidlo:) mám ráda naprosto všechno, co je k jídlu. Veškeré sušené ovoce, ořechy, kaše, kokosové nápoje, zelený ječmen, matchu.

8. V Natu si zakládáme na kvalitě našich produktů a na jejich čistě přírodním složení. Co znamená zdravý životní styl pro Tebe? 

Zdravý životní styl pro mě znamená vyváženost. Vyváženost v pohybu a v jídle. Ano, můžu se nacpat večer v deset klobásou a čerstvým chlebem, ale pak druhý den musím makat. Vyběhat to a vycvičit.

9. Dávala sis letos nějaké předsevzetí?

Ne ne, já na tohle moc nejsem. Jsem se sebou ve všem spokojená. Nic bych neměnila. A kdyby se mi na mně něco nelíbilo, tak to změním hned a nebudu čekat na další rok.

10. A na závěr - co bys poradila člověku, který přemýšlí nad objednávkou z Natu?

Takovému člověku bych poradila, aby si doma udělal opravdu velké místo v komodě, protože jakmile se pustí do objednávky, bude chtít všechno.

Tereza Šlancarová

Jmenuji se Tereza Šlancarová a jsem dvacetiletá studentka Univerzity Karlovy. Ke zdravému životnímu stylu jsem se dostala přibližně před 5 lety, kdy jsem začala pravidelně cvičit, a také vymýšlet své první recepty. Proto jsem si před 2 lety založila Instagram @terezas_diary a následně i blog www.terezasdiary.com, kde své recepty & rady ohledně zdravého životního stylu sdílím i s ostatními. Zároveň jsem veganka, a proto se snažím ukázat, že zdravá veganská jídla mohou být chutná a že se dají vymyslet opravdu zajímavé recepty! Kromě vymýšlení receptů, vaření, focení a psaní článků zbožňuji také sport - pravidelně chodím do posilovny, jsem certifikovaný instruktor jógy a minulý rok jsem běžela půlmaraton. Ve volném čase se zajímám o filosofii, ráda čtu nebo poslouchám podcasty o zdravém životním stylu a veganství.

Více článků autora