Napsáno 14.11.2019

1. Ahoj Marťo! Vítám Tě v Natu rozhovoru a moc děkuji, že jsi přijala naše pozvání. Mohla by ses nám prosím krátce představit?

Ahoj, moc děkuji za pozvání, potěšení je na mé straně :). Přemýšlím, co podstatného bych o sobě řekla. Asi to, že jsem máma dvou úžasných chlapečků a kolem nich se momentálně točí celý můj svět. Když opomenu roli mámy, miluju dobré jídlo, hory a cestování.

2. Na Instagramu píšeš, že ses místo vysokoškolačkou stala ,,mladou doublemaminkou”. V kolika letech jsi porodila svého prvního chlapečka?

Ano, je to tak. Po maturitě na gymplu jsem se dostala na čtyři vysoké školy. Vedle zápisového lístku jsem ale položila pozitivní těhotenský test. A tak jsem místo na vysokou nastoupila na mateřskou. První syn Matyáš se mi narodil ve 20 letech. 

3. Jaké to je, být mladou maminkou?

Z mého pohledu to znamená mít víc energie a odhodlání, ale možná méně trpělivosti. 

Na starších maminkách, které znám osobně, vidím, že jsou ze všeho takové 'vyplašené'. Všeho se obávají a mnohdy vidí problémy tam, kde bych je nehledala. 

To mi potvrdila i moje mamka. První dítě měla ve 20 a poslední ve 35. Podle ní hraje věk důležitou roli. Říkala, že poslední roky, než nejmladší brácha odrostl, už byla opravdu unavená a na výchovu neměla tolik energie, jako když byla mladá. 

4. Doplňuješ energii také superpotravinami? Jaké bys případně doporučila a proč?

Ano, teď na podzim to považuji za nutnou prevenci, protože být nemocná a muset se starat o 2 neposedné děti není příliš zábavné. 

S manželem pijeme každé ráno MLADÝ JEČMEN. To je moje klasika, kterou užívám snad už od základní školy. Teď jsem přidala ještě MATCHA TEA se zázvorem - ten mi moc chutná, a do smoothies ráda zahrnu CHLORELLU a CHIA semínka. 

5. Vaříš svým klukům i s Natu produkty? Jaké mají nejradši? 

Jasně a moc ráda. Kluci milující TĚSTOVINY z červené čočky a GNOCCI s omáčkami od značky 'Little Pasta Organics'. Já jsem ráda, že jim chutná protože když zrovna nestíhám uvařit, tohle je rychlovka, která mě vždycky zachrání. 

6. A jaký produkt máš naopak nejradši Ty? 

Obávám se, že vybrat jen jeden nezvládnu, ale vezmu to rychle, slibuji. Já už se v kuchyni neobejdu bez vaší HIMÁLAJSKÉ SOLI a GHÍ. To je pro mě prostě základ a jakmile mi dochází, jsem nervózní. Snídaně se neobejdou bez NATUNETY, KEŠU KRÉMU s Jahodami, a ARAŠÍDOVÉHO MÁSLA. Mňam! No a večer namísto chipsů chroupu KOKOSOVÉ CHIPSY. 

7. V Natu si zakládáme na kvalitě našich produktů a na jejich čistě přírodním složení. Co znamená zdravý životní styl pro Tebe? 

Záleží mi hlavně, abychom všichni jedli kvalitní potraviny. To je podle mě základ - nešetřit na surovinách. Co se vaření týče, snažím se jídelníček vždycky nějak vyvážit. Když máme jeden den něco nezdravého, druhý den to vykompenzuji něčím opravdu zdravým. Večeříme primárně saláty a téměř nejíme pečivo. Já skoro nepiju alkohol, což také hraje velkou roli. Osobně se snažím hlavně poslouchat svoje tělo. Když mám na něco chuť, tak si to dám. Netrápím se dietami a rozhodně si žádné konkrétní potraviny nezakazuji. Když jsem zkoušela nejíst sladké, byla jsem jak blázen a nemyslela na nic jiného. Takhle si jednou za týden dopřeju kousek čokolády, nebo dort bez výčitek a mám klid. 

Dalším bodem je bezpochyby pohyb. S dětmi ho máme dostatek, chodíme ven, na hřiště a krom každodenního lítání kolem domácnosti se snažím chodit alespoň 2x týdně do fitka. 

8. Pomalu se blíží Vánoce. Máš nějaký oblíbený recept na zdravé vánoční cukroví?

Přiznám se, že cukroví peču poctivé - z másla a mouky. Zdravé verze jsem nezkoušela, ale kamarádka ano a všechny pokusy dopadly celkem tragicky, takže mě to upřímně ani neláká :)). Já cukroví přes Vánoce moc nepojím a Matyáš taky ne, takže jsem to ani nemusela řešit. Ty dva kousky, které si malý dal během dne, mi starosti nedělaly. Letos se ale do konzumace zapojí i mladší syn, Tobiáš, který sní vše, na co přijde. Proto mám v plánu letos upéct alespoň 2 druhý nějakých zdravých sušenek, ať ho mám čím obalamutit :). Ten by totiž z fleku snědl klidně půl kila. 

9. Jaké produkty z Natu nabídky bys našim čtenářům doporučila jako vánoční dárek?

Většinou váhám nad dárky pro babičky, tety a manželovi rodiče. Letos jim určitě uděláme nějaké balíčky z oříšků a sušeného ovoce. Můj tchán si v domácí udírně udí třeba mandle a jsou naprosto výborný, takže vím, že mu to udělá velkou radost. Moje mamka si doslova ujíždí na Natu Mixech. Takže tady je to také jasné. Ale spíš než k Vánocům, budu dělat dětem balíčky na Mikuláše. Oba synové, ale i neteře milují LYOFILIZOVANÉ ovoce, DĚTSKÉ MUSLI a MÁSLA, takže letos sladkosti náhradním zdravými dobrotami. 

10. A na závěr - co bys poradila člověku, který přemýšlí nad objednávkou z Natu?

Ať zkusí od každého něco a nebojí se toho. Rozhodně nebudou zklamaní :). 

Tereza Šlancarová

Jmenuji se Tereza Šlancarová a jsem dvacetiletá studentka Univerzity Karlovy. Ke zdravému životnímu stylu jsem se dostala přibližně před 5 lety, kdy jsem začala pravidelně cvičit, a také vymýšlet své první recepty. Proto jsem si před 2 lety založila Instagram @terezas_diary a následně i blog www.terezasdiary.com, kde své recepty & rady ohledně zdravého životního stylu sdílím i s ostatními. Zároveň jsem veganka, a proto se snažím ukázat, že zdravá veganská jídla mohou být chutná a že se dají vymyslet opravdu zajímavé recepty! Kromě vymýšlení receptů, vaření, focení a psaní článků zbožňuji také sport - pravidelně chodím do posilovny, jsem certifikovaný instruktor jógy a minulý rok jsem běžela půlmaraton. Ve volném čase se zajímám o filosofii, ráda čtu nebo poslouchám podcasty o zdravém životním stylu a veganství.

Více článků autora