Napsáno 02.08.2022

Co budete potřebovat?

  •   3 menší řepy
  • 100 g Cottage cheese
  • 100 g Řeckého jogurtu nebo sýru Philadelphia
  • NATU chipsy z červené řepy
  • stroužek česneku
  • půlka citrónu, sůl, pepř
  • koriandr či jiná bylinka a černý sezam k servírování
  • váš oblíbený chléb

Suroviny

Produkt Dostupnost Cena Množství (ks)
Červená řepa chipsy 70g Červená řepa chipsy 70g Kód: 02.02.0110 Počet hvězdiček je 5 z 5 Zkuste zdravé zeleninové mlsání v podobě řepových chipsů. Skvělá náhrada za smažené bramborové lupínky. Vhodné pro vegany Skladem 3,22 € 

Jste řepáci?

My rozhodně ano! A hlavně na cestách.

Ale nemusíte se bát. V NATU přistupujeme k cestování zásadně udržitelně, zodpovědně a s plnou vážností. Stejně jako k hladu, který, jak nám jistě dáte za pravdu, umí na cestách pořádně potrápit. Stopu za sebou tedy nenecháme žádnou: Ani uhlíkovou, ani tu od řepy. V podobě pomazánky od @paceofcake je totiž tak dobrá, že se po ní jen zapráší. Vyzkoušejte sami!

POSTUP: Řepu před vařením opláchněte, ale neloupejte. Vařte ji tak dlouho, jak je potřeba ke změknutí: Malé řepy asi hodinu. Po uvaření ji nechte vychladnout a následně oloupejte.

Česnek rozdrťte a přidejte ho do misky s Cottage sýrem a jogurtem/Philadelphií. Přidejte na kousky nakrájenou řepu a všechno rozmixujte do hladka tyčovým mixérem.

Pomazánku dochuťte šťávou z citrónu, solí, pepřem a servírujte s NATU řepovými chipsy, sezamem, koriandrem či jinou oblíbenou bylinkou. Pomazánka nejlépe chutná vychlazená.

 

Poznámka: Na salát na fotografii budete potřebovat uvařenou quinou, NATU řepové chipsy, 2 malé mrkve, avokádo a špenátové listy. Na zálivku olivový olej, citronovou šťávu a volitelně cukr nebo sladidlo a chilli koření. Dobrou chuť!

"love nature, love yourself"

Pace of Cake

Jsme sestry Bára a Terka. Už to spolu pečeme dlouho, i když každá v jiné formě. Proto jsme si pár let nazpět založily sportovně kulinářský projekt s názvem Pace of Cake, v rámci kterého jedna peče koláče, druhá buchty. Jedna zvedá pokličky od hrnců, druhá činky v posilovně. Obě se tak ale dohromady snažíme zvednout povědomí u široké veřejnosti o zdravém životním stylu. Chcete zvedat taky? Pokud se vám líbí, co děláme, můžete začít třeba u palců na našem profilu! 😊

Více článků autora