Dárek COFFEE SHOT ke granolám a superkaším - více zde.

Napsáno 27.10.2021

Co se dozvíte?

Odejít z podzimní rozmrzelosti lze mnoha způsoby, ale ne všechny umí naše rozpoložení vylepšit. A když už mluvíme o odcházení v tom samotném slově máme odpověď. Ano, máme na mysli pohyb, odhodlání vyrazit ven do temnějších lesů, zamlžených parků a dramatičtějších výhledů.

Suroviny

Produkt Dostupnost Cena Množství (ks)
Horká čokoláda BIO 125g Horká čokoláda BIO 125g Kód: 02.12.0058 Počet hvězdiček je 4 z 5 NATU horká čokoláda je směs k přípravě té nejčokoládovější horké čokolády. Obsahuje pouze čistou 70% čokoládu, která je vyrobena z BIO… Skladem 6,64 € 

Podzim je obdobím procházek, výletů a všelijakých výprav. Ne, ne už žádné pobíhání v trenýrkách
u koupaliště. Teď je čas vyrazit seriózně ven, dívat se kolem sebe a zároveň studovat, co se děje uvnitř nás. A k tomu mít jednu výletnickou jistotu a tou je parádní termoska naplněná horkým nápojem. Jaký to bude? Není lehké ten pravý vybrat, ale vyplatí se vybírat pořádně. Výběr je rozmanitý: sypané čaje NATU, čajové extrakty Fluidum Té, horká čokoláda nebo slavný černý čaj Darjeeling Giddapahar Musk a vše připravené vyrazit s vámi na malá každodenní i velká výjimečná dobrodružství.

Podzim nás jedním hlasem láká ven a druhým nás drží uvnitř a ničí odhodlání svojí na první pohled nevlídnou tváří. Ale než se rozhodnete zůstat v teple, uvědomte si jedno základní pravidlo vyváženého světa. Lidské pocity nejsou něčím pevně daným a každý máme své vlastní vnímání situací. Vše je propojeno a teprve ten, kdo se zraní, může být uzdraven a jedině ten, kdo poznal žízeň se může napít.

Kouzlo

Sáhněte po příjemném podzimním kabátku, nasaďte lehkou čepici a přeskočte do venkovního světa za dveřmi. Výlet vás povzbudí a jestli potřebujete mít nějaký lákavý cíl, objevte kouzlo termosky. Označovat termosku kouzlem není nijak přehnané, protože tenhle předmět se ve výletnickém batůžku může snadno proměnit ve skutečný motor, pozitivní motivaci pokračovat dál. Jakoby každý další kilometr nebo
vystoupaný metr zvyšoval hodnotu budoucího zastavení a celého rituálu napití.

Tohle je mnohem víc než fotografie na vrcholu, zde jste naživu a prožíváte naplno jedinečný moment, záblesk něčeho opravdového. Usedáte na kámen, ještě se vám trochu třesou ruce, ale už máte zip od batohu v prstech a uvnitř jako by na vás zamrkala věrně pevná a zázračně hladká termoska. Otáčíte horním uzávěrem, který se ve vteřině mění v hrneček. Studený vítr vám prolétne kolem uší. Může tu být v té zimě někde horký nápoj? Dobře víte, že ho máte právě tady před sebou. Ano, tohle není mlha, ale horká pára, která vám stoupá do očí a všechno je tak, jak má. Teprve teď se dokážete rozhlédnout kolem sebe, přimhouřit oči a konečně se napít.

Čím naplnit kouzelnou termosku

Svůj moment dokonalého zastavení jste už získali a plně si zasloužili, aby uvnitř termosky byl obsah neméně pohádkově harmonizující. 

HORKÁ ČOKOLÁDA

Přesně takovou kombinaci nabízí horká čokoláda. Ta, kterou si s oblibou vařili už staří Mayové. Zharmonizovaní jste vy i NATU horká čokoláda stvořená z vyvážené směsi výběrových kakaových bobů a sušené třtinové šťávy.

SYPANÉ ČAJE NATU

Přípravu a výběr čaje se nevyplácí uspěchat. Čas, který s čajem prožijete, se vyznačuje silnějším vnímáním toho podstatného. Běžný shon získá lehkost a působí trochu malicherně. S každým napitím jste dál od stresu a blíž sami k sobě. Pestrá nabídka čajů, které vychází ze starých ajurvédských receptů vás na vrcholu hory udrží mnohem déle a když budete zase v údolí, pomůže vám horský nadhled navodit.

FLUIDUM TÉ

Ze spěchu se spěchá pryč velmi pomalu, ale to neznamená, že by pro aktivní životní styl neexistoval nápoj, u kterého můžete přípravu zvládnout v řádu vteřin. Fluidum Té, jak název napovídá, je tekutý čaj, který prostě jen zředíte s libovolně horkou nebo studenou vodou. Vynikající nápoj se skvělými vlastnostmi pak můžete okamžitě servírovat.

Ať už zvolíte jakoukoli variantu, všechny spojuje absence jakékoli chemie, a naopak přítomnost prospěšných látek, které pomáhají detoxikaci organizmu.

NEKÁVA

Existuje spoustu důvodů, proč se lidé vyhýbají kávě. Pokud kávu milujete, ale cítíte, že není dobrá pro vaše zdraví, máme pro vás řešení. Nekáva má moc zajímavou chuť, která láká i ty, kteří zdraví neřeší. 

Zkuste sami tuhle přirozeně bezkofeinovou alternativu kávy s řadou benefitů pro naše zdraví.

MASALA

Tuhle výraznou tradiční ajurvédskou směs koření buď milujete nebo nenávidíte. Pro “zamilované” bude její vůně na cestě úžasnou motivací. Vše diriguje silná skořice a hřebíček, které doplňují zázvor, černý pepř a muškátový oříšek.

DARJEELING GIDDAPAHAR MUSK ČERNÝ ČAJ

Podhůří Himalájí sahá výš než některá menší pohoří. A právě zde ve výšce 1830 m n. m leží městečko Dárdžiling. Nejslavnějším obyvatelem je vynikající čaj, který se zde pěstuje na 49 421 akrech. 

Čajové lístky nejsou plně oxidovány, a proto mají nezaměnitelný charakter, zlatavý nálev, velmi jemnou, sladce květinovou vůni a příjemně řízný, kořeněný dozvuk.

A teď na konci naší cesty s termoskou skoro prázdnou přicházíme do vyhřátého domu a zase cítíme, že jsme zde správně, žádná mlha nás sem neprovází a my můžeme s chutí dát vařit vodu a připravit si do konvičky….

To už je na vás

Tak šťastnou cestu!

"love nature, love yourself"

NATU

Vymýšlíme pro vás recepty, které jsou rychlé na přípravu, zdravé, skvěle zasytí a navíc v nich můžete pohodlně využít naše ingredience. Nemusíte si už lámat hlavu s tím, jak se začít zdravě stravovat, pomůžeme Vám. Stačí pár chvil a skvělé hlavní jídlo, snídaně nebo dezert je na světe. Inspirujte se s námi. Více článků autora