Napsáno 01.01.2019

Suroviny

Produkt Dostupnost Cena Množství (ks)
Matcha tea BIO Premium Japan 70g Matcha tea BIO Premium Japan 70g Kód: 02.10.0044 Počet hvězdiček je 0 z 5 Matcha tea je pro své účinky na lidské tělo nejcennější formou zeleného čaje na světě.  Námi nabízený produkt je té nejvyšší kvality přímo… Skladem 12,16 € 

Všechny odrůdy zelených i černých čajů pochází z rostliny Camellia sinensis včetně našeho královského smaragdově zeleného čaje organické kvality v prášku Matcha tea. Jedná se o nejlepší formu zeleného čaje nejen kvůli náročnosti produkce, ale především díky blahodárným účinkům na organismus. 

Jak se dostat do formy s pomocí matcha tea 
Jak matchu správně připravit 
Jaký je rozdíl mezi kofeinem v kávě a teinem v matcha tea

Potřebujete se soustředit a zlepšit výkonnost?

Připravte si místo kávy lahodný nápoj plný zdraví, který nastaví stupeň vaší koncentrace na maximum a to bez doprovodných pocitů únavy. Čajový kofein tzv. tein podporuje koncentraci, ať už se potřebujete soustředit na učení, na práci nebo jiný důležitý projekt.

Jak je to tedy s kofeinem?

Kofein z kávy sice dodá energii hned, ale ta zase velmi rychle odezní a při neposkytnutí další dávky nastupují pocity podrážděnosti a nervozity. Oproti tomu kofein neboli tein v Matcha Tea se vyskytuje ve vázané formě a tudíž se energie z něho uvolňuje postupně. Vše navíc probíhá ve spolupráci s aminokyselinou L-Theaninem, která pozitivně ovlivňuje stav mysli i kvalitu spánku. Oodbourává pocity nervozity, které nastupují při vynechání šálku kávy.

S Matcha Tea do plavek!

Pokud jste ještě nezahájili přípravu na léto do plavek, určitě dejte šanci Matcha Tea a jeho účinkům při hubnutí a podpoře výkonnosti. Matcha je spolehlivým pomocník při odbourávání tukových zásob a navíc chrání svalová vlákna! Díky obsahu jednoho z nejúčinnějších antioxidantů EGCG (epigalokatechin galát), který se prodává mimo jiné i jako doplněk stravy, dosáhnete pozitivních výsledků při hubnutí a budování svalové hmoty mnohem efektivněji.

EGCG (epigalokatechin galát) je ve vysokém množství obsažený právě v zeleném čaji. Je to derivát katechinu, který je v oblasti fitness nejvíce ceněný pro své účinky při spalování tuků a obraně svalových vláken. Kromě toho napomáhá proti oxidativnímu stresu, zpomaluje procesy stárnutí a působí jako prevence proti civilizačním onemocněním.

Tradice z Japonska

Matcha Tea je původem z Japonska, kde se tradice v jeho pěstování, sběru, procesu zpracování na jemný prášek a finálnímu popíjení buduje již přes 800 let. Jedině odtud tak získáte čaj té nejvyšší kvality. Pozor si dejte na Matcha Tea pocházející z Číny, který naopak nikdy takové kvality nedosahuje.

POZOR!

Většina dodavatelů Matcha Tea dováží prášek z Číny, který se japonské verzi ani zdaleka nepřibližuje, a to hned z několika důvodů. V Japonsku najdeme mnohem výživnější půdu a právě díky kombinaci kvalitní půdy a metod, které se vyvíjely přes 800 let, vzniká ten pravý prášek z listů Camellia sinensis. Výsledný nápoj má krásnou barvu, příjemnou chuť, vyjímečné aroma, jemnou texturu a lahodnou pěnu, kterou prostě z Matcha Tea made in China nevytvoříte.

Příprava Matcha Tea

Nápoj Matcha Tea si můžete připravit dvěma způsoby:

  1. s použitím sady k přípravě Matcha Tea - My doporučujeme Natu matcha příslušenství :-)

       1–2 čajové lžičky (2–4 g) prášku zalijte vodou o teplotě 75°C a následně bambusovou metličkou (kovové nádobí ničí zdraví prospěšné látky) vyšlehejte do pěny.

  1. jednoduchá příprava v shakeru

      Smíchejte 1–2 čajové lžičky (2–4 g) prášku v shakeru se studenou vodou o objemu 200 ml. Získáte tak lahodný a osvěžující nápoj.

Matcha Tea má svou specificky výraznou chuť, kterou si většinou oblíbí každý. Pro opravdové gurmány máme v nabídce Matcha Tea s příchutěmi zázvoru, citronu nebo skořice.

Věděli jste, že...?

Čína je expertem v padělání potravin, produktů a hmotných i nehmotných statků. Pokus o padělání Matcha Tea jim však nevyšel z mnoha důvodů. Rozdíl v kvalitě mezi práškem Matcha Tea z Japonska a Číny je rozpoznatelný zejména v chuti, barvě, textuře, historii i v ceně, která se tak samozřejmě velmi liší.

"love nature, love yourself"

NATU

Vymýšlíme pro vás recepty, které jsou rychlé na přípravu, zdravé, skvěle zasytí a navíc v nich můžete pohodlně využít naše ingredience. Nemusíte si už lámat hlavu s tím, jak se začít zdravě stravovat, pomůžeme Vám. Stačí pár chvil a skvělé hlavní jídlo, snídaně nebo dezert je na světe. Inspirujte se s námi.

Více článků autora