Mikuláš už se kvapem blíží! Sáhněte po limitované mikulášské edici.

Napsáno 01.01.2019

Suroviny

Produkt Dostupnost Cena Množství (ks)
Matcha tea BIO Premium Japan 70g Matcha tea BIO Premium Japan 70g Kód: 02.10.0044 Počet hvězdiček je 0 z 5 Matcha tea je pro své účinky na lidské tělo nejcennější formou zeleného čaje na světě.  Námi nabízený produkt je té nejvyšší kvality přímo… Vyprodáno 12,52 € 
Matcha tea BIO Premium Japan Citrón 70g Matcha tea BIO Premium Japan Citrón 70g Kód: 02.10.0053 Počet hvězdiček je 4 z 5 Svěží ovocná chuť citrónu a japonského čaje Matcha probudí vaše smysly. Matcha Tea vám dodá pořádnou dávku energie a soustředění. Pro své… Skladem 11,93 € 

Všechny odrůdy zelených i černých čajů pochází z rostliny Camellia sinensis včetně našeho královského smaragdově zeleného čaje organické kvality v prášku Matcha tea. Jedná se o nejlepší formu zeleného čaje nejen kvůli náročnosti produkce, ale především díky blahodárným účinkům na organismus. 

Jak se dostat do formy s pomocí matcha tea 
Jak matchu správně připravit 
Jaký je rozdíl mezi kofeinem v kávě a teinem v matcha tea

Potřebujete se soustředit a zlepšit výkonnost?

Připravte si místo kávy lahodný nápoj plný zdraví, který nastaví stupeň vaší koncentrace na maximum a to bez doprovodných pocitů únavy. Čajový kofein tzv. tein podporuje koncentraci, ať už se potřebujete soustředit na učení, na práci nebo jiný důležitý projekt.

Jak je to tedy s kofeinem?

Kofein z kávy sice dodá energii hned, ale ta zase velmi rychle odezní a při neposkytnutí další dávky nastupují pocity podrážděnosti a nervozity. Oproti tomu kofein neboli tein v Matcha Tea se vyskytuje ve vázané formě a tudíž se energie z něho uvolňuje postupně. Vše navíc probíhá ve spolupráci s aminokyselinou L-Theaninem, která pozitivně ovlivňuje stav mysli i kvalitu spánku. Oodbourává pocity nervozity, které nastupují při vynechání šálku kávy.

S Matcha Tea do plavek!

Pokud jste ještě nezahájili přípravu na léto do plavek, určitě dejte šanci Matcha Tea a jeho účinkům při hubnutí a podpoře výkonnosti. Matcha je spolehlivým pomocník při odbourávání tukových zásob a navíc chrání svalová vlákna! Díky obsahu jednoho z nejúčinnějších antioxidantů EGCG (epigalokatechin galát), který se prodává mimo jiné i jako doplněk stravy, dosáhnete pozitivních výsledků při hubnutí a budování svalové hmoty mnohem efektivněji.

EGCG (epigalokatechin galát) je ve vysokém množství obsažený právě v zeleném čaji. Je to derivát katechinu, který je v oblasti fitness nejvíce ceněný pro své účinky při spalování tuků a obraně svalových vláken. Kromě toho napomáhá proti oxidativnímu stresu, zpomaluje procesy stárnutí a působí jako prevence proti civilizačním onemocněním.

Tradice z Japonska

Matcha Tea je původem z Japonska, kde se tradice v jeho pěstování, sběru, procesu zpracování na jemný prášek a finálnímu popíjení buduje již přes 800 let. Jedině odtud tak získáte čaj té nejvyšší kvality. Pozor si dejte na Matcha Tea pocházející z Číny, který naopak nikdy takové kvality nedosahuje.

POZOR!

Většina dodavatelů Matcha Tea dováží prášek z Číny, který se japonské verzi ani zdaleka nepřibližuje, a to hned z několika důvodů. V Japonsku najdeme mnohem výživnější půdu a právě díky kombinaci kvalitní půdy a metod, které se vyvíjely přes 800 let, vzniká ten pravý prášek z listů Camellia sinensis. Výsledný nápoj má krásnou barvu, příjemnou chuť, vyjímečné aroma, jemnou texturu a lahodnou pěnu, kterou prostě z Matcha Tea made in China nevytvoříte.

Příprava Matcha Tea

Nápoj Matcha Tea si můžete připravit dvěma způsoby:

  1. s použitím sady k přípravě Matcha Tea - My doporučujeme Natu matcha příslušenství :-)

       1–2 čajové lžičky (2–4 g) prášku zalijte vodou o teplotě 75°C a následně bambusovou metličkou (kovové nádobí ničí zdraví prospěšné látky) vyšlehejte do pěny.

  1. jednoduchá příprava v shakeru

      Smíchejte 1–2 čajové lžičky (2–4 g) prášku v shakeru se studenou vodou o objemu 200 ml. Získáte tak lahodný a osvěžující nápoj.

Matcha Tea má svou specificky výraznou chuť, kterou si většinou oblíbí každý. Pro opravdové gurmány máme v nabídce Matcha Tea s příchutěmi zázvoru, citronu nebo skořice.

Věděli jste, že...?

Čína je expertem v padělání potravin, produktů a hmotných i nehmotných statků. Pokus o padělání Matcha Tea jim však nevyšel z mnoha důvodů. Rozdíl v kvalitě mezi práškem Matcha Tea z Japonska a Číny je rozpoznatelný zejména v chuti, barvě, textuře, historii i v ceně, která se tak samozřejmě velmi liší.

"love nature, love yourself"

NATU

Vymýšlíme pro vás recepty, které jsou rychlé na přípravu, zdravé, skvěle zasytí a navíc v nich můžete pohodlně využít naše ingredience. Nemusíte si už lámat hlavu s tím, jak se začít zdravě stravovat, pomůžeme Vám. Stačí pár chvil a skvělé hlavní jídlo, snídaně nebo dezert je na světe. Inspirujte se s námi.

Více článků autora