Napsáno 22.09.2020

Co budete potřebovat?

  • 250 g uvařené cizrny
  • 1 polévková lžíce arašídového másla
  • 1 čajová lžička kokosového cukru
  • 1 čajová lžička Maca
  • 100 ml rostlinného mléka
  • + domácí granola, arašídy, arašídové máslo, hořká čokoláda

Maca žlutá je vhodná pro muže i ženy a slouží jako přírodní afrodiziakum. Zároveň podporuje plodnost, vitalitu, dodává energii a také posiluje duševní zdraví. V neposlední řadě se doporučuje ženám v období menopauzy, jelikož pomáhá nastolit hormonální rovnováhu. Má krémovou chuť, která lehce připomíná karamel a její využití je nesmírně široké - vyzkoušet můžete například tento lahodný recept na karamelovou cookie dough. Dobrou chuť!

Uvařenou cizrnu dáme do mixéru a důkladně ji rozmixujeme. Poté přidáme všechny zbývající ingredience a rozmixujeme do hladkého krému. Vzniklou cookie dough přemístíme do misky, dozdobíme a můžeme podávat!

"love nature, love yourself"

Tereza Šlancarová

Jmenuji se Tereza Šlancarová a jsem dvacetiletá studentka Univerzity Karlovy. Ke zdravému životnímu stylu jsem se dostala přibližně před 5 lety, kdy jsem začala pravidelně cvičit, a také vymýšlet své první recepty. Proto jsem si před 2 lety založila Instagram @terezas_diary a následně i blog www.terezasdiary.com, kde své recepty & rady ohledně zdravého životního stylu sdílím i s ostatními. Zároveň jsem veganka, a proto se snažím ukázat, že zdravá veganská jídla mohou být chutná a že se dají vymyslet opravdu zajímavé recepty! Kromě vymýšlení receptů, vaření, focení a psaní článků zbožňuji také sport - pravidelně chodím do posilovny, jsem certifikovaný instruktor jógy a minulý rok jsem běžela půlmaraton. Ve volném čase se zajímám o filosofii, ráda čtu nebo poslouchám podcasty o zdravém životním stylu a veganství.

Více článků autora