Napsáno 09.07.2020

Každý z nás chce být fit a spokojený ve svém těle, avšak různé výzvy založené na salátových listech a každodenním cvičením rozhodně nejsou dlouhodobě udržitelné. Naopak méně je někdy více, proto se vyhněte podobným extrémům a raději vyzkoušejte těchto pět jednoduchých změn!

1. VSTÁVEJTE DŘÍV
Ráno dělá den, a proto by nemělo být uspěchané. Zkuste tedy začít vstávat alespoň o chvíli dřív a uvidíte, že váš den bude najednou klidnější, produktivnější a že budete mít naopak mnohem víc energie. Tu navíc můžete doplnit našimi čistě přírodními shoty - vybrat si můžete ze 4 příchutí Antioxidant Shot, Ginseng Shot, Turmeric Shot a Ginger Shot. Pro milovníky kávy máme potom v nabídce kávové shoty od dánské značky ZoZozial, které jsou v BIO kvalitě, mají vysoký obsah kofeinu a neodolatelnou chuť i aroma.

2. ZAČNĚTE SVŮJ DEN VÝŽIVNOU SNÍDANÍ
Snídaňové cereálie jsou často plné rafinovaného cukru a “Éček” a rozhodně se nejedná o plnohodnotnou potravinu, která by se v našem jídelníčku měla vyskytovat pravidelně. Vyzkoušejte proto naší zdravou a výživnou alternativu, tedy Superkaše. Jsou bezlepkové, vyráběné ručně a vynikají obsahem superpotravin. Další vhodnou volbou jsou naše granoly, které neobsahují žádné konzervanty, stabilizátory, palmový tuk, bílý cukr ani pšeničné vločky, ale přesto jsou božsky křupavé. 

3. VYMĚŇTE PŠENIČNÉ TĚSTOVINY ZA LUŠTĚNINOVÉ
Snad neexistuje jednodušší způsob, jak zvýšit množství bílkovin ve stravě, než vyměnit klasické pšeničné těstoviny za ty luštěninové - zatímco klasické těstoviny mívají okolo 10 g bílkovin/ 100 g, naše luštěninové mají dvakrát víc. A chuťově téměř nepoznáte rozdíl! Vybrat si můžete z mnoha druhů, přičemž všechny druhy se vyznačují tím, že jsou bez lepku, vhodné pro vegany a v kvalitě bio.

4. MLSEJTE ZDRAVĚ
Nezapomínejte, že žádný extrém není správný. Naopak i ve stravě je nejdůležitější rovnováha, proto si nic nezakazujte ani neodpírejte - jednoduše dejte přednost zdravější variantě!  Můžete si připravit zdravé domácí dezerty, jako například raw kuličky, brownies, koláče...inspirovat se můžete některým z receptů na našem blogu. Zároveň v naší sekci  ,,Zdravé mlsání” najdete produkty, které byly speciálně navržené tak, aby uspokojily vaše chuťové buňky, a zároveň vašemu tělu dodaly jen to nejlepší. 

5. DODRŽUJTE PRAVIDELNÝ NA PITNÝ REŽIM
Dodržovat pravidelný pitný režim je nesmírně důležité a během horkých letních měsíců obzvlášť. Pokud člověk dostatečně nepije, může dojít k omdlení, přehřátí organismu, nebo dokonce k mírné dehydrataci. Dehydratace zvyšuje riziko bolesti hlavy, zadržování vody v těle, vzniku otoků, poruchy funkce ledvin či zácpy. Jak se tomuto nežádoucímu stavu vyhnout? To se dozvíte v předchozím článku na našem blogu!

"love nature, love yourself"

Tereza Šlancarová

Jmenuji se Tereza Šlancarová a jsem dvacetiletá studentka Univerzity Karlovy. Ke zdravému životnímu stylu jsem se dostala přibližně před 5 lety, kdy jsem začala pravidelně cvičit, a také vymýšlet své první recepty. Proto jsem si před 2 lety založila Instagram @terezas_diary a následně i blog www.terezasdiary.com, kde své recepty & rady ohledně zdravého životního stylu sdílím i s ostatními. Zároveň jsem veganka, a proto se snažím ukázat, že zdravá veganská jídla mohou být chutná a že se dají vymyslet opravdu zajímavé recepty! Kromě vymýšlení receptů, vaření, focení a psaní článků zbožňuji také sport - pravidelně chodím do posilovny, jsem certifikovaný instruktor jógy a minulý rok jsem běžela půlmaraton. Ve volném čase se zajímám o filosofii, ráda čtu nebo poslouchám podcasty o zdravém životním stylu a veganství.

Více článků autora