První Night Shopping v NATU! Sleva 25% na VŠE nezlevněné. Pouze od 20:00 do pátku 8:00 :hourglass_flowing_sand: Stačí použít kód NATUNOC.

Napsáno 01.01.2019

Suroviny

Produkt Dostupnost Cena Množství (ks)
PONIO Přenoska nízká PONIO Přenoska nízká Kód: 02.16.0054 Počet hvězdiček je 4 z 5 Hliníková přenoska určená pro snadnou přepravu kosmetických produktů od slovenské značky Ponio. Plechovka je odolná proti rezivění i v… Skladem 3,47 € 

Jsou jen dvě místa, kde musíme žít celý život - planeta Země a naše tělo. A jelikož nám v Natu záleží na obou místech, nově jsme do našeho sortimentu zařadili přírodní, ručně vyráběnou zero waste kosmetiku PONIO. Ponio je slovenská značka, která nabízí pleťové krémy, přírodní mýdla, šampony, kondicionéry a mnoho dalšího.

Chemie v kosmetice
Proč používat přírodní kosmetiku
Co přináší značka Ponio

Možná si teď říkáte, že je přeci mnohem důležitější, co dostáváme dovnitř našeho těla. Ve skutečnosti je ale kůže největším lidským orgánem a vstřebává až 60% toho, co na ní naneseme. Právě proto může mít běžná kosmetika velmi negativní dopad nejen na naši pleť, ale celkově na náš organismus, jelikož obsahuje mnoho nebezpečných chemikálií. Příkladem jsou tzv. parabeny, které se používají ke zvýšení trvanlivosti kosmetických produktů. Dále v běžných kosmetických produktech často najdeme polyethylenglykoly, které spojují vodu a olej v produktu a látky díky nim lépe pronikají do pokožky. Nicméně, při jejich výrobě jsou používány ropné látky, které pokožku naopak narušují, dělají ji citlivou a způsobují alergie. 

Proč dát tedy přednost raději přírodní kosmetice?

  • Má skvělé složení (obsahuje antioxidanty, vitaminy a hydratační složky)
  • Neobsahuje žádné chemické látky (je vhodná i pro citlivou a dětskou pokožku)
  • Má příjemnou vůni
  • Účinkuje pomaleji, ale účinek je dlouhotrvající
  • Je šetrná k životnímu prostředí

"love nature, love yourself"     

Tereza Šlancarová

Jmenuji se Tereza Šlancarová a jsem dvacetiletá studentka Univerzity Karlovy. Ke zdravému životnímu stylu jsem se dostala přibližně před 5 lety, kdy jsem začala pravidelně cvičit, a také vymýšlet své první recepty. Proto jsem si před 2 lety založila Instagram @terezas_diary a následně i blog www.terezasdiary.com, kde své recepty & rady ohledně zdravého životního stylu sdílím i s ostatními. Zároveň jsem veganka, a proto se snažím ukázat, že zdravá veganská jídla mohou být chutná a že se dají vymyslet opravdu zajímavé recepty! Kromě vymýšlení receptů, vaření, focení a psaní článků zbožňuji také sport - pravidelně chodím do posilovny, jsem certifikovaný instruktor jógy a minulý rok jsem běžela půlmaraton. Ve volném čase se zajímám o filosofii, ráda čtu nebo poslouchám podcasty o zdravém životním stylu a veganství.

Více článků autora