První Night Shopping v NATU! Sleva 25% na VŠE nezlevněné. Pouze od 20:00 do pátku 8:00 :hourglass_flowing_sand: Stačí použít kód NATUNOC.

Napsáno 01.01.2019

Co se dozvíte?

V našem sortimentu najdete superpotraviny, superkaše, ořechy, semínka a různé další produkty s pozitivním vlivem na lidské zdraví. Jak ale pozitivně ovlivnit i stav naší planety? To se dozvíte v dnešním článku!

1. CHOĎTE NAKUPOVAT S VLASTNÍ TAŠKOU

Možná si říkáte, že jedinec nic nezmůže. Když ovšem budete tou změnou, kterou ve světě chcete vidět, inspirujete ostatní, což bude mít hned pozitivní dopad na životní prostředí! Proto až příště půjdete do obchodu na nákup, vezměte si s sebou vlastní plátěnou tašku a potraviny následně skladujte raději v bavlněných pytlících.

2. NOSTE SI VLASTNÍ LAHEV

Důvodů, proč byste měli pít vodu ze skla namísto z plastu, je více. Sklo nemění chuť nápoje a neuvolňuje do něj žádné zdraví škodlivé látky, jako jsou ftaláty nebo Bisfenol-A (BPA). Rovněž údržba skla je mnohem jednodušší, plast snadno při mytí poškrábete. A to nejdůležitější - přispějete k ochraně životního prostředí! Zároveň se vsadím, že například s naší stylovou skleněnou lahví se vám bude pitný režim dodržovat mnohem líp! Láhev má minimalistický design a funkční tvar. Je vyrobená z odolného borosilikátového skla, které je pevnější a lehčí než běžné sklo. Sice není nerozbitná, ale díky materiálu a termo obalu vydrží opravdu dlouho v perfektním stavu. Hrdlo láhve je opatřeno nerezovým uzávěrem se silikonem, který nepropustí ani kapku vody.

3. POUŽÍVEJTE KOKOSOVÉ NÁDOBÍ

Jestli se v létě chystáte například na tábor či pod stan, vyměňte jednorázové plastové nádobí za nádobí kokosové. Na výrobu jedné kokosové misky je spotřebován jeden kokos, jehož skořápka byla určena k vyhození a následnému spálení. To ovšem rozhodně není zero waste a navíc to přispívá ke znečišťování ovzduší, a proto používáním kokosových misek můžete přispět k ochraně naší planety! Naše kokosové misky jsou 100% přírodní, ekologické a neobsahují žádné chemické látky. Původem jsou z Vietnamu, kde jsou vyráběny ručně, rozřezány, čištěny, broušeny a leštěny panenským kokosovým olejem. Jejich průměr je okolo 11-12 cm, výška 6,5 cm a objem přibližně 500 ml. Každá miska je ovšem unikát, liší se svým tvarem, velikostí, barvou i strukturou. Na výběr pro vás máme ze čtyř variant - zelená, bílá, růžová nebo přírodní a všechny s logem NATU. Kromě misek v naší nabídce najdete také kokosovou lžíci, nůž a vidličku, které jsou zdravotně nezávadné a neobsahují žádné chemické ani toxické látky. Nejsou lakované, ale pouze ošetřené a naleštěné včelím voskem. Každý kus je díky ruční výrobě originál a na rukojeti je zdoben logem NATU. Kokosová lžička je také 100% přírodní, neobsahuje žádné chemikálie a je vyráběna ručně z reálných kokosových skořápek, které jsou broušeny. Je leštěna panenským kokosovým olejem a průměrně je dlouhá cca 11 cm.

4. VYMĚŇTE PLASTOVÁ BRČKA ZA SLAMĚNÁ

Určitě jste si všimli, že jsme do našeho sortimentu zařadili brčka ze slámy We-straw. Plastová brčka totiž mají na naší planetu katastrofální dopad - jejich doba rozkladu je až 200 let a patří mezi 10 nejčastějších plastových předmětů nalezených na plážích. Živočichové si je navíc často pletou s potravou a následně umírají. Brčka We-straw jsou ovšem zcela ekologickou variantou k plastovým brčkům, jelikož jsou 100% rozložitelná a s klidným svědomím je můžete hodit do vašeho kompostu, i když jsou jednorázová. Každé brčko je originálním kusem, přičemž tloušťka slámek se pohybuje v rozmezí 4 – 7 mm podle toho, jak je příroda stvořila. Zároveň jsou slámky od We-straw sterilovány a certifikovány pro styk s potravinami a brčka jsou vhodná do ledových i teplých nápojů. A nejen, že u pití svého oblíbeného nápoje budete vypadat stylově - zároveň finančně podpoříte program "Chráníme mořské želvy z.s" organizace Hanky Svobodové!

5. VYUŽIJTE PRÁZDNÉ SKLENICE OD OŘECHOVÝCH KRÉMŮ

Ořechové krémy by rozhodně měly být součástí zdravého a vyváženého jídelníčku. Jsou totiž bohaté na nenasycené mastné kyseliny, které podporují činnost srdce, pomáhají jako prevence proti poškození kloubů & chrupavek, jsou nezbytné pro vstřebávání vitaminů rozpustných v tucích a také zlepšují kvalitu vlasů, kůže nebo pleti. Nenasycené mastné kyseliny ale nejsou to jediné, čím se ořechové krémy mohou pyšnit, naopak obsahují ještě spoustu dalších zdraví prospěšných látek. Přesto ovšem mají jednu velkou nevýhodu - jsou tak chutné, že nebezpečně rychle mizí! Naštěstí ale můžete využít i prázdnou sklenici po ořechovém krému, a to například místo plastové krabičky na svačinu.

"love nature, love yourself"

Tereza Šlancarová

Jmenuji se Tereza Šlancarová a jsem dvacetiletá studentka Univerzity Karlovy. Ke zdravému životnímu stylu jsem se dostala přibližně před 5 lety, kdy jsem začala pravidelně cvičit, a také vymýšlet své první recepty. Proto jsem si před 2 lety založila Instagram @terezas_diary a následně i blog www.terezasdiary.com, kde své recepty & rady ohledně zdravého životního stylu sdílím i s ostatními. Zároveň jsem veganka, a proto se snažím ukázat, že zdravá veganská jídla mohou být chutná a že se dají vymyslet opravdu zajímavé recepty! Kromě vymýšlení receptů, vaření, focení a psaní článků zbožňuji také sport - pravidelně chodím do posilovny, jsem certifikovaný instruktor jógy a minulý rok jsem běžela půlmaraton. Ve volném čase se zajímám o filosofii, ráda čtu nebo poslouchám podcasty o zdravém životním stylu a veganství.

Více článků autora