Napsáno 23.07.2020

Suroviny

Produkt Dostupnost Cena Množství (ks)
Kokosový olej BIO 600ml Kokosový olej BIO 600ml Kód: 02.14.0030 Počet hvězdiček je 5 z 5 Kokosový olej je v posledních letech jeden z nejoblíbenějších rostlinných tuků. Mohou za to zejména jeho výživové vlastnosti a všestrannost… Vyprodáno 11,79 € 
Kokosový olej BIO 250ml Kokosový olej BIO 250ml Kód: 02.14.0029 Počet hvězdiček je 5 z 5 Kokosový olej je v posledních letech jeden z nejoblíbenějších rostlinných tuků. Mohou za to zejména jeho výživové vlastnosti a všestrannost… Vyprodáno 6,73 € 

V posledních letech se zabydlel ve většině domácností, bez ohledu na to, jak to mají její členové ve skutečnosti do zemí palem daleko. Hraje nezaměnitelnou roli v řadě úžasných receptů, v jiných je zase perfektní alternativou a nepochybujeme o tom, že se i u vás pravidelně stěhuje z kuchyně do koupelny a zase zpátky. Berete ho i na cesty? Koho? No přece kokosový olej.

V každé sklenici kokosového oleje se ukrývá ohromná superschopnost a tou je multitasking. Je fantastický v raw sladkostech, kde jej milují děti i vegani, díky chuti a vysokému kouřovému bodu nepostradatelnou součástí teplé (nejen) asijské kuchyně, nerozlučným kamarádem zdravé kosmetiky, té od sofistikovaných beauty značek i doma vyrobené. S kokosovým olejem se dají dělat masáže snů, vyrábět svíčky, pečovat o ústní dutinu i o domácnost. Zkrátka – pokud je vám sympatický dnes tolik populární trend minimalismu, kokosový olej je jeden z produktů, které vám v redukování věcí pomůžou. A z úplně stejného důvodu je také vhodným parťákem na cesty.

Tady je několik důvodů, proč by měl mít kokosový olej v každém kufru či batohu své čestné místo:

Nemusíte balit spoustu beauty care produktů. Kokosový olej vyživuje a hydratuje, můžete s ním celou dovolenou pečovat o tvář i tělo. Hned po ranní sprše vmasírujte olej do ještě vlhké kůže a až poté aplikuje přípravek s SPF. Až ze sebe večer smyjete sůl a sluníčko, dopřejte si kokosovou péči znovu. Na tvář klidně naneste silnou vrstvu, další den bude vaše pleť jako nová. Kokosový olej používejte i jako masku na vlasy – pokud je máte hodně vysušené, zabalte hlavu do ručníku a nechte působit celou noc. Kokosový olej je skvělý také jako odličovač, balzám na rty, péče o nohy a o nehtovou kůžičku na rukou.

1. Nahradí i zubní pastu a zubní vodu. Se stále populárnějším oil pullingem přišla původně ajurvéda, Indové používají olej v péči o ústní dutinu už tisíce let. Pro vyzkoušení, jestli to funguje a jak, je dovolená nejlepší čas. Ráno si dejte do pusy lžičku kokosového oleje, převalujte 15-20 minut a pak vyplivněte (ideálně ven nebo do záchodu). Spolu s olejem by měly odejít bakterie a různé věci, které ve vašich ústech nemají co dělat. Až poté si vyčistěte zuby, ideálně opět kokosovým olejem. Pokud si děláte starost, zda budete mít i bez použití klasické pasty a vody svěží dech, tak ano, budete.

2. Zpříjemní nepříjemné setkání s hmyzem. Když vás něco štípne, namažte postižené místo kokosovým olejem, čistým nebo smíchaný s kapkou tea tree či levandulového esenciálního oleje. Svědění bude rychle pryč.

3. Dodá vám energii. A to hodně rychle, což dobře vědí sportovci, ale hodí se to i na výletech za dobrodružstvím, viďte? Můžete slupnout lžičku kokosového oleje jen tak, kdykoliv ucítíte, že je to potřeba, anebo existuje jeden skvělý rituál, který je dnes doslova hitem - káva s kokosovým olejem. Skvěle chutná a váš metabolismus ráno nakopne raketovou rychlostí. Zkušení biohackeři přidávají ještě máslo ghí a skořici, někteří i další ingredience.

"love nature, love yourself"

NATU

Vymýšlíme pro vás recepty, které jsou rychlé na přípravu, zdravé, skvěle zasytí a navíc v nich můžete pohodlně využít naše ingredience. Nemusíte si už lámat hlavu s tím, jak se začít zdravě stravovat, pomůžeme Vám. Stačí pár chvil a skvělé hlavní jídlo, snídaně nebo dezert je na světe. Inspirujte se s námi. Více článků autora