• Natu.cz
  • >
  • Blog
  • >
  • ZPÁTKY DO ŠKOLY SE SUPERPOTRAVINAMI

ZPÁTKY DO ŠKOLY SE SUPERPOTRAVINAMI

Superpotraviny se pomalu ale jistě dostávají do popředí jídelníčků, kam patří i podle mnohých výživových poradců. Mají prokazatelně pozitivní vliv na zdravotní stav, a nejedná se tak o pouhý a obávaný placebo efekt, který se právem připisuje chemickým doplňkům stravy. Funkční potraviny neboli superpotraviny obsahují vysokou koncentraci přírodních látek, které vytvářejí nejrůznější kombinace účinků. Nejenže prospívají na tělesné úrovni, ale podporují i lidskou psychiku, a to bez nežádoucích vedlejších účinků.

 

3 TOP superpotraviny pro bystrou mysl a psychický výkon

Školní rok je již za rohem a s ním se vrací i nutnost nějakého toho učení. Taky je pro vás tato aktivita noční můrou a potřebovali byste své schopnosti v tomto ohledu trochu podpořit? S učením souvisí schopnost přijímat, uchovávat a zpracovávat informace. Tyto procesy se odehrávají v mozku, který bývá často nepříznivými vlivy životního stylu poškozen a jeho schopnost učit se novým věcem tak klesá. Nejedná se však o nenávratný stav! Pokud zvolíte správné superpotraviny v kombinaci s vyváženou stravou a zdravým životním stylem, vaše mysl bude bystrá, soustředěná a klidná zároveň a nejen učení vám tak půjde samo od sebe.

1.BRAHMI

Populární ayurvédská bylina brahmi poskytuje ochranu mozku před volnými radikály a zabraňuje tak jeho poškozování. Kromě toho vytváří nové nervové spojení a vyvažuje základní hladiny neurotransmiterů. Díky tomu výrazně zlepšuje paměť a podporuje schopnost učení. Brahmi může dokonce léčit Alzheimerovu a Parkinsonovu chorobu a zlepšit některé symptomy epilepsie a schizofrenie. Celkově přispívá k revitalizaci mozku.

2.ASHWAGANDHA

Ashwagandha neboli indický ženšen pozitivně ovlivňuje všechny systémy a každou buňku v lidském těle. Již před 4000 lety si byli jejích účinků vědomi léčitelé, kteří ji intenzivně využívali v tradiční ayurvédské medicíně. Rozsáhlé studie potvrdili, že pravidelné užívání ashwagandhy přispívá ke zvýšení hladiny acetylcholinu v mozku, který zlepšuje paměť i celkovou funkci mozku a podporuje inteligenci. Mezi další vyjímečné účinky ashwagandhy patří také její schopnost zvyšovat hladinu uklidňujícího neurotransmiteru GABA, který má komplementární účinky na acetylcholin. Díky regulaci průtoku krve a krevního tlaku podporuje ashwagandha tvoření oxidu dusnatého a zvyšuje tak obsah kyslíku v mozku. Zásluhou toho dochází ke zlepšení kognitivních funkcí, které hrají zásadní roli při našem učení.

3.MACA ČERNÁ

Prášek z kořene maca upravuje hladinu hormonů a podporuje jejich rovnováhu, což je nezbytné pro naši duševní i fyzickou pohodu. Pokud je tělo i mysl v rovnováze, pocit síly roste a my můžeme s chutí podávat vysoké výkony. Maca pomáhá redukovat náznaky depresí, stresu, pocitů úzkosti a výkyvů nálad, které narušují naši osobnost. Tato superpotravina se kvůli zlepšení výkonů doporučuje i vrcholovým sportovcům.

Domorodci v peruánských Andách macu již tradičně využívají pro její neobyčejné účinky. Bez jakýchkoliv vědeckých podkladů potvrdili, že maca černá pozitivně ovlivňuje schopnost učit se i u dětí.

Na vliv macy žluté, červené i černé na mozkové funkce byly provedeny nezávislé výzkumy. Nejlépe z nich vyšla právě maca černá, u které bylo dokonce prokázáno, že zlepšuje poruchy paměti částečně způsobené konzumací alkoholu.

 

Všechny zmíněné superpotraviny se řadí mezi adaptodeny, které zvyšují odolnost organismu vůči stresu. Název této skupiny vychází z jejich schopnosti odolávat změněným podmínkám, tedy přizpůsobit neboli adaptovat se na ně. Fungují na 100% přírodní bázi bez obsahu geneticky modifikovaných složek či chemických přísad a jsou v BIO a RAW  kvalitě. Narozdíl od chemických preparátů nemají žádné vedlejší účinky.

Superpotraviny můžete vzájemně kombinovat nebo je užívat samostatně. Připravte je v shakeru s vodou či džusem nebo je přidejte do smoothie. Důležité je dodržovat doporučené denní dávkování a setrvat v užívání minimálně 3 týdny k dosažení účinků.

 

Zdroje: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3184420/

             https://www.consciouslifestylemag.com/ashwagandha-benefits-withania/

 

"love nature, love yourself"      

NATU

NATU

Vymýšlíme pro vás recepty, které jsou rychlé na přípravu, zdravé, skvěle zasytí a navíc v nich můžete pohodlně využít naše ingredience. Nemusíte si už lámat hlavu s tím, jak se začít zdravě stravovat, pomůžeme Vám. Stačí pár chvil a skvělé hlavní jídlo, snídaně nebo dezert je na světe. Inspirujte se s námi.

Další recepty autorky

Natu svět

Realizace e-shopu TAH reklamní agentura, s.r.o.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.
Probíhá odeslání objednávky...