• Natu.cz
 • >
 • Blog
 • >
 • RAW bonbónky s příběhem - naučte se mlsat zdravě

RAW bonbónky s příběhem - naučte se mlsat zdravě

Suroviny

Od prvního okamžiku, kdy RAW bonbónky spatřily denní světlo a ještě netušily, že se stanou slavnými, sklidily neuvěřitelný úspěch. Všechno to začalo jednoho dne, kdy jsme se rozhodli, že už nechceme dále bezbranně čelit tomu, jak při každém rodinném výletě naše malé dítě žadoní o kdejakou sladkost, kterou laciné stánky s občerstvením nabízejí. Protože holčička miluje bonbóny, sama jsem se pustila do jejich výroby, a to podle dnešního fenoménu RAW stravy. Udělala jsem jich hned několik do zásoby, a jak už jsem řekla, měly obrovský úspěch. A nejen u té naší malé!

 

Jaký byl vlastně záměr?

Každý den jistě slýcháte, a to nejen od dětí, ale od zástupců všech možných věkových skupin, jak by si dali něco sladkého, že je honí mlsná, že sladká tečka po jídle musí být, atd. Většinou jsou tyto projevy výsledkem takzvané hypoglykémie, která trápí nejednoho z nás. Jedná se o stav, kdy hladina cukru v krvi klesne pod běžnou hodnotu, a je tak nižší než obsah inzulinu. V takovém případě může u lidí nastat pocit malátnosti, vyčerpání, nesnesitelný hlad, a často právě také nezadržitelná chuť na sladké. Tato potřeba by se měla uspokojit, ale jen v rozumné míře! Hypoglykémie se projevuje v jakémkoliv měřítku, ať už nesnesitelnými pocity hladu nebo lehkou potřebou uspokojit každodenní chuť na sladké něčím dobrým.

Bohužel žijeme ve společnosti, která nám už od malička podstrkuje umělé, chemicky zpracované sladkosti, v obalu se srandovními postavičkami a usměvavými sluníčky, které mají za úkol přilákat co nejvíce dětského publika. Tímto způsobem vytvořila naše společnost armádu otroků závislých na rafinovaném řepném cukru.

Záměrem výroby RAW bonbónků bylo nabídnout trhu produkt, který uspokojí chuťové buňky a uklidní hypoglykemické stavy u našich dětí a blízkých, abychom nemuseli sahat po produktech narvaných škodlivým rafinovaným bílým cukrem.

 

 

Jaký je tedy problém s rafinovaným řepným cukrem?

Pro tělo je nejlepší, aby denní kalorický příjem obsahoval co nejvíce různých mikroživin, tedy vitamínů a minerálních látek. Budeme-li upřednostňovat ochuzené potraviny s bílým cukrem, jejich škodlivý obsah se odrazí nejen na našem vzhledu, ale i na psychice a zejména na zdravotním stavu. Bílý cukr je výsledkem rafinace cukru z řepy cukrovky. Při zpracování v cukrovarech jsou veškeré nutriční hodnoty zničeny a vzniká tak prázdný zdroj energie, tzv. “ghost energy”, která po konzumaci navozuje falešný pocit sytosti, aniž by přitom poskytla výživu jediné buňce v naší tělesné schránce. Tělo na tuto situaci reaguje tak, že si pro své fungování vezme živiny ze svých zásob. Proto dochází například k odvápňování kostí a zubů.

 

Důležité je si sladké neodpírat, ale naopak mít vždy při ruce nějakou zdravou alternativu pro sebe i své nejbližší! Jedině tímto způsobem si zaručíte ten nejlepší zdroj vitamínů, minerálů a kvalitní přírodní energie.

 

RAW bonbónky jsou skvělou volbou pro řešení problémů s hypoglykemickými stavy u zdravých jedinců, i s běžnými chutěmi na sladké. Rychle doplní energii po náročném fyzickém i psychickém výkonu a přinesou vám radost. Svou sladkou chutí potěší každého strávníka, a přitom bonbónky neobsahují ani gram přidaného cukru. Jsou sladké díky obsahu datlí, které jsou v současné době čím dál tím oblíbenějším přírodním sladidlem.

 

Datle jsou nutričně bohaté a mají pozitivní vliv na zdraví člověka. Dodávají energii a vyživují každou buňku v těle:

 • Díky obsahu rozpustné vlákniny podporují peristaltiku střev. Ve větším množství mohou působit lehce projímavě.

 • Zmínky o datlích jakožto nejlepší potravě na zemi jsou známé již po několik tisíciletí! Ne na darmo je palma datlová považovaná za strom života. Pochutnávali si na nich již ti největší osvícenci, jako je Ježíš a Buddha.

 • Jsou výborným zdrojem vitamínu C, kterého ve 100 g obsahují cca ⅓ doporučené denní dávky.

 • Nejenže přírodní cukr obsažený v datlích neochuzuje zuby a kosti o vápník, ale konzumací datlí navíc vápník tělu dodáte.

 • Obsah draslíku v datlích podporuje činnost svalů a nervovou soustavu.

 • Díky vysokému obsahu železa pomáhají datle odbourávat pocit únavy a vyčerpání.

 • A pokud se bojíte, že množství cukru z datlí nezpracujete, není čeho se obávat! Datle jsou bohatým zdroje vitamínů skupiny B, které pomáhají cukr vstřebávat.

 

Kromě datlí najdeme v RAW bonbónkách také oříšky, které obsahují zdravé tuky ve formě nenasycených omega 3 a 6 mastných kyselin. Proto nejsou bonbónky tak přeslazené jako běžné cukrovinky.

 

A na závěr!

Jak už to tak bývá, všichni jíme nejdříve očima. Proto jsme bonbónky barevně dozdobily lyofilizovaným ovocem, kakaem, matcha tea s kokosem, semínky máku nebo ACAI a borůvkami.

 

Věděli jste, že?

Datle obsahují i některé aminokyseliny, především pak velké množství trpytofanu. Ten podporuje vznik spánkového hormonu melatonin, který je zodpovědný za kvalitní spánek!

 

                                                                                                             "love nature, love yourself"

NATU

NATU

Vymýšlíme pro vás recepty, které jsou rychlé na přípravu, zdravé, skvěle zasytí a navíc v nich můžete pohodlně využít naše ingredience. Nemusíte si už lámat hlavu s tím, jak se začít zdravě stravovat, pomůžeme Vám. Stačí pár chvil a skvělé hlavní jídlo, snídaně nebo dezert je na světe. Inspirujte se s námi.

Další recepty autora
Realizace e-shopu TAH reklamní agentura, s.r.o.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.
Probíhá odeslání objednávky...