Doražte za námi o víkendu do Plzně! První ročník Vegan food festivalu, na který si přivezeme naší novinku - Arašídový krém s čokoládou.

  • Natu.cz
  • >
  • Blog
  • >
  • Nepodceňujte snídaně pro své nejmenší

Nepodceňujte snídaně pro své nejmenší

Pravidelné snídání patří neodmyslitelně ke správným stravovacím návykům, které si budujeme již od dětství. Děti však mnohdy dostávají zcela nesprávné složení svého prvního denního pokrmu - snídají sladké bílé pečivo, máslo, šunku a jiné potraviny, které jejich organismus spíš zatíží, než rozproudí. Taková snídaně obsahuje spoustu soli, jednoduchých cukrů a nevhodných tuků.

 

Jak nemá vypadat správná snídaně
Z čeho získat nejlepší energii
Tipy na zdravé snídaně

 

Sůl a cukr pouze v malém množství

Sůl v dětském organismu představuje zátěž pro srdce a celý kardiovaskulární systém a v budoucnu může vyvolat problémy s vysokým krevním tlakem. Na cukr v potravě si pro změnu dítě vytvoří silný návyk, který se pak velmi těžko odbourává. Navíc se zvyšují rizika obezity a cukrovky.

 

Nejlepší energie z obilnin

Dítě potřebuje v poměru ke své váze třikrát více energie než dospělý. Energii by však mělo přijímat ze správných zdrojů, ideálně hned po ránu. Nezastupitelným zdrojem energie jsou sacharidy. Zdravá dětská snídaně by měla obsahovat především sacharidy bez přidané soli a jednoduchých cukrů. Jejich nejideálnějším zdrojem jsou obilniny.

 

Co tedy dát dětem k snídani?

Příkladem vhodné snídaně jsou pokrmy s vysokým obsahem obilnin. Ideální je například dětská řada Super müsli NATU DĚTEM, která je vyráběna ve čtyřech příchutích. Super müsli bylo inspirováno a testováno dětmi, takže uspokojí i ty nejnáročnější strávníky.

Základem směsí jsou lupínky vyrobené z přirozeně bezlepkových obilovin, které mají bohatý nutriční profil a jsou plné kvalitních rostlinných sacharidů a bílkovin. Díky vysokému obsahu vlákniny zasytí a komplexní sacharidy dodají energii na delší dobu. A jako bonus jsou vyrobeny pouze z přírodních ingrediencí bez přidaného bílého řepného cukru. Super müsli se hodí pro přípravu rychlé, výživné a jednoduché snídaně nebo svačiny. Stačí zalít jakýmkoliv mlékem nebo přidat do jogurtu.

Výhody

  •   bez lepku
  •   bez palmového oleje, umělých aromat a barviv
  •   vysoký obsah vlákniny 

 

"love nature, love yourself"    

NATU

NATU

Vymýšlíme pro vás recepty, které jsou rychlé na přípravu, zdravé, skvěle zasytí a navíc v nich můžete pohodlně využít naše ingredience. Nemusíte si už lámat hlavu s tím, jak se začít zdravě stravovat, pomůžeme Vám. Stačí pár chvil a skvělé hlavní jídlo, snídaně nebo dezert je na světe. Inspirujte se s námi.

Další recepty autora
Realizace e-shopu TAH reklamní agentura, s.r.o.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.
Probíhá odeslání objednávky...