Necukrujte

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik cukru během dne zkonzumujete? Nejde jen o to osladit si kávu, čaj nebo si dát dobrý, sladký koláč. Mnohé potraviny, které se naoko tváří, že nemají s cukrem nic společného, jsou doslazovány. Přidaný cukr je například i v jinak zdravém vícezrnném pečivu, v cereálních směsích a podobně. Cukry a tuky jsou všeobecně považovány za strašáka moderní civilizace.

"V racionálním jídelníčku je přítomnost přidaného cukru zbytečná. Týká se to jak třtinového, řepného, bílého či tmavého – nerafinovaného cukru. Cukr zvyšuje energetickou hodnotu a glykemický index potravy, aniž by přidal jídlu jakoukoli jinou kvalitu. Snížením jeho příjmu nebo úplným vyloučením z jídelníčku lze dosáhnout jeho velmi významného ozdravení organismu,"uvádí nutriční terapeutka Blanka Procházková ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Kdoví proč se lidé nakonec víc obávají tuků než všudypřítomného cukru. Ne nadarmo se říká, že bílý cukr je droga moderní doby. Závislost na něm si pěstujeme už od raného dětství. A právě nadměrné konzumaci cukru je v poslední době připisován vznik mnoha civilizačních chorob od poruchy pozornosti (tzv. ADHD) přes výkyvy nálad až po mnohem závažnější choroby.

Nemyslíte, že to jde i jinak? Že se můžeme naší závislosti na cukru zbavit? Nepůjde to ze dne na den, ale postupným vysazováním doslazovaných potravin, které nahradíme produkty bez cukru a jiných sladidel, se dostaneme do cíle.

Vybrané produkty z NATU nabídky přidaný cukr ani jiná doslazovadla neobsahují. Vyzkoušejte a řekněte s námi STOP bílému cukru!

Není nalezený žádný produkt.

Natu svět

Realizace e-shopu TAH reklamní agentura, s.r.o.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.
Probíhá odeslání objednávky...