Využijte slevu 10% na naše bestsellery. Nabídka platí pouze do středy 14. dubna.

Medovicový med z Českého lesa 250g

Med je složen z největší části z cukrů, tuků, bílkovin, antioxidantů, kyselin, vitamínů, minerálních látek, vody a stovek dalších látek. Primárně se používá jako zdroj energie a potrava pro včelstva. Jedná se o zdravější alternativu slazení ovšem s vyšší mírou sladivosti. Med má o 30% vyšší sladivost než klasický řepný cukr, proto je lepší ho dávat méně.

BIO ČR produkt
Výrobce
Včelařství Thomayer
Kód skladu
02.13.0032
Dostupnost
Není skladem

PROČ SLADIT MEDEM?

Nejdůležitější složkou v medu jsou bezesporu cukry vytvořené včelami, které našemu tělu prospívají a které dokážeme plně využít:        

  • jednoduché (glukóza, fruktóza)         
  • složité (sacharóza)
  • velmi složité cukry (dextriny) 

Jednoduché cukry jdou do krve prakticky okamžitě přes žaludeční stěnu, naproti tomu složité cukry potřebují pro zpracování játra. Med se tak stává velmi vhodným sladidlem pro sportovce a aktivní lidi, díky okamžitému dodání energie a účinkům při regeneraci. Dextriny obsažené v medu se za krátkou dobu trávení v těle nestihnou rozložit. Jejich hlavní vlastností jsou blahodárné účinky na kůži a sliznici.

Výhody

  • více minerálních látek a fruktózy než medy květové
  • nižší obsah pylu
  • 100% přírodní produkt z CHKO České lesy

Věděli jste, že?

Med neslouží pouze k potravinářským účelům, ale má široké uplatnění i v kosmetickém průmyslu. Máme pro  Vás tipy v našem článku o medech - https://natu.cz/?fc=module&module=prestablog&controller=blog&id=130 , jak využít med pro krásnou zdravou pleť a nádherné vlasy.

Země původu: Česká republika

Nutriční hodnoty jsou uvedeny na množství 100 g

Realizace e-shopu TAH reklamní agentura, s.r.o.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.
Probíhá odeslání objednávky...