Jídlo při učení

Jídlo při učení

Suroviny

ZAKOMPONUJTE DO SVÉHO JÍDELNÍČKU:

  • Borůvky

Borůvky jsou doslova nabité antioxidanty a navíc obsahují vitamíny K a C . Díky tomu mají pozitivní vliv na hypotalamus a jejich pravidelná konzumace zlepšuje pozornost a paměť.

Recept: Acai bowl

  • Ořechy

Ořechy jsou opravdový zázrak přírody a v keltských legendách jsou dokonce považovány za symbol koncentrované moudrosti. Obecně jsou totiž skvělým zdrojem nenasycených mastných kyselin, které podporují mozkovou činnost. A není náhoda, že jádro vlašského ořechu svým tvarem nápadně připomíná lidský mozek - právě tento druh je pro jeho správnou činnost nejvhodnější!

Recept: Brownie protein bars

  • Semínka

 Stejně tak jsou i semínka skvělým zdrojem nenasycených mastných kyselin, přičemž za zmínku stojí především ta dýňová a slunečnicová. Dýňová semínka totiž obsahují vysoké množství zinku, železa, hořčíku a vitamín E, přičemž právě tyto látky pozitivně ovlivňují mozkovou činnost. Slunečnicová semínka zase obsahují hořčík, který posiluje nervovou soustavu a je důležitý pro naši paměť. Z tohoto důvodu jsou ideální svačinkou k učení naše Fit mixy - mix SEMÍNKA se skládá z dýňových semínek, slunečnicových semínek, konopných semínek & piniových oříšků a Mix BRUSNICE z brusnice, vlašských ořechů, dýňových semínek & slunečnicových semínek.

Recept: Salát s pečenou dýní, batáty, cizrnou, mandlovou ricottou a směsí semínek

  • Avokádo

Avokádo je jednou z nejzdravějších potravin pro mozek, jelikož je významným zdrojem omega-3 mastných kyselin a dále také vitamínů B, C, K, E nebo draslíku. Právě díky tomu posiluje paměť, zlepšuje vnímání a napomáhá lepší koncentraci.

Recept: Lehký quinoa salát

  • Banány

Potřebujete doplnit energii? Banány jsou díky vysokému obsahu sacharidů tou nejlepší volbou! Navíc obsahují značné množství draslíku, který posiluje mozkové funkce a podporuje schopnost logického myšlení, přičemž jeho nedostatek se projevuje naopak zhoršenou schopností koncentrace. Vyzkoušet můžete i naše lyofilizované či sušené banány, které perfektně poslouží jako alternativa nezdravých sladkostí.

Recept: Banánové sushi

 

VYZKOUŠEJTE SUPERPOTRAVINY

Superpotraviny (Jsou superpotraviny opravdu super?) sice nejsou přímo nezbytnou součástí zdravého jídelníčku, avšak jestli chcete svému tělu dopřát to nejlepší a posílit mozkovou činnost ještě víc, zařaďte tyto výživové doplňky také. Při učení se konkrétně zaměřte na:

  • Ashwaganda

Ashwagandha je bylina, které se přezdívá “zimní třešeň” či “indický ženšen”. Má podobu malého stromu s drobnými zelenými květy a oranžovo-červenými plody a pěstuje se v oblastech Indie i v některých částech Nepálu. Náš prášek z kořene ashwagandhy je v organické BIO & RAW kvalitě a pro studenty je zajímavý především tím, že podporuje duševní zdraví, relaxaci, spánek, odolnost vůči stresu, koncentraci i kognitivní funkce.

  • Brahmi

Brahmi je malá drobnolistá rostlina původem z Indie, ale přesto je jednou z nejvýznamnějších rostlin ajurvédy. Je silným antioxidantem a její zelenohnědý prášek má na náš organismus mnoho příznivých účinků. Jeho pravidelnou konzumací podpoříte optimální funkci žlučníku, duševní zdraví, ale také kognitivní funkce, paměť a koncentraci.

  • Matcha

Matcha je superpotravina bohatá na aminokyseliny, beta-karoten, chlorofyl a antioxidanty. Dále obsahuje vysoké množství vitaminu C, B1, B2, B12, P a unikátní je také výskyt vitaminu A, který se v jiných mletých a sáčkových čajích nenachází. Z tohoto důvodu pozitivně ovlivňuje naše zdraví a její pravidelnou konzumací zesilujeme obranyschopnost, podporujeme čištění či zásaditost krve. Zároveň matcha také snižuje stres a napětí, má uklidňující účinky a dokáže stimulovat pozornost, což studenti během náročných zkoušek bezpochyby ocení.

HLÍDEJTE SI DOSTATEČNÝ PŘÍJEM TEKUTIN

Jestli býváte při učení unavení nebo vás bolí hlava, může to být způsobené nedostatkem tekutin. Pravidelný pitný režim je totiž nesmírně důležitý, jelikož zajišťuje odplavování škodlivých látek z našeho těla. Pokud s jeho dodržováním máte problém, přibalte si do školního baťohu naši skleněnou láhev! Je vyrobená z odolného borosilikátového skla, které je pevnější a lehčí než běžné sklo a její hrdlo je opatřeno nerezovým uzávěrem se silikonem, takže nepropustí ani kapku vody. Navíc díky termo obalu vydrží opravdu dlouho v perfektním stavu a můžete si vybrat z šedé, zelené nebo růžové barvy. Raději se ale při učení vyhněte energetickým nápojům a kávě - způsobují velké výkyvy v soustředění a v závěru i k únavě. Jako alternativu si dejte naše shoty - vybrat si můžete ze čtyř různých příchutí, přičemž všechny jsou nabité živinami, bez sladidel i umělých konzervantů. 

HÝBEJTE SE

Je pochopitelné, že se nedokážete soustředit 24 hodin denně, proto učení prokládejte i pohybem. Načerpáte díky tomu endorfiny, rozproudíte krevní oběh, odbouráte stres a také okysličíte mozek. Aktivit, které můžete vyzkoušet, je spousta - jděte se projít na čerstvý vzduch, zaběhejte si (článek), zacvičte si jógu (článek) nebo si s kamarády zahrajte volejbal. Vaše tělo vám bude vděčné za jakýkoliv pohyb a hned se vám bude učit líp!  

DOPŘEJTE SI KVALITNÍ SPÁNEK

Regenerace je při učení nesmírně důležitá, a proto si dopřejte dostatečný spánek. Pokud s ním máte problém, udělejte si před spaním šálek heřmánkového či meduňkového čaje, a nebo vyzkoušejte meditaci (doporučuji s aplikací Headspace). Někdy je totiž opravdu těžké zklidnit po celém dni mysl plnou nově nabitých informací, avšak když se na chvíli zaměříte jen na svůj dech, vše se najednou utiší a hned se vám bude usínat.

                                                             "love nature, love yourself"   

Natu svět

Realizace e-shopu TAH reklamní agentura, s.r.o.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.
Probíhá odeslání objednávky...