Himalájská růžová sůl hrubá 200g

Himalájská sůl pochází z pákistánské provincie Paňdžáb a nabízí přírodní substanci unikátních solných krystalů, zaručujících naprostou čistotu a vyvážený poměr minerálních látek. Ty jsou navíc ve stavu, které tělo dokáže snadno zužitkovat. Konzumací himalájské soli se vyhnete rafinovaným solím. Růžová sůl, neboli růžové zlato, má jemnější chuť a můžete ji využít i jako sůl do koupele.

Bez lepku Bez přidaného cukru Bez laktózy Bez SO2 Natural Vegan
Výrobce
Natu
Kód skladu
02.11.0010
Dostupnost
skladem

Růžová sůl z Himalájí se těží z fosilního ložiska starého 250 milionů let. Tento lom se nachází na území Pákistánu a jde o druhý největší na světě. Krystaly sole se od dolování k finálnímu produktu nepotkávají se žádnou chemií a celý proces je výhradně ruční či mechanický. Na rozdíl od běžné stolní sole, která je silně rafinovaná, s chemickými přísadami či dodanými složkami, je ta růžová himalájská extrémně bohatá na minerály, které v jiné soli nenajdeme. Vzhledem k jejich přírodnímu původu jsou pro tělo snadno vstřebatelné.

Body výhod

 • náhrada rafinované soli
 • jemná chuť
 • vhodné jako koupelová sůl

Využití

Sůl je nutné užívat v přiměřené míře, především kvůli nadužívání sodíku. Nicméně himalájská růžová sůl je jím obohacena v menší míře a proto nemusíte být v tomto případě tak střídmí. Tato surovina je vhodná pro teplou I studenou kuchyni. Růžové krystalky navíc dodají pokrmu unikátní finální efekt. 

Růžová sůl, neboli růžové zlato, má jemnější chuť a můžete ji využít i jako sůl do koupele.

Věděli jste že?

Konzumací přírodní himalájské soli si zajistíte správnou regulaci tekutin, nebude docházet k odvodňování a to se projeví dokonce i na lepším stavu pokožky. Díky minerálům se harmonizuje vstřebávání živin ve střevech, dochází k detoxikaci těla, potlačuje se stárnutí buněk a zároveň dochází k jejich okysličování. Chrání před křečemi, Podporuje funkci ledvin, močového měchýře, stabilizuje hladinu hormonů. Konzumace této soli se projeví i na zpevnění kostí, zlepší se stav cév, reguluje správnou míru cukru v krvi.  Oproti stolní rafinované soli se vyhnete nepřirozenému dráždění tkání a v důsledku i zvýšenému krevnímu tlaku. Aby k těmto procesům došlo a aby se s nimi tělo vyrovnalo, je nuceno vynaložit mnoho energie s odbouráním nežádoucího chloridu sodného, čímž dochází k únavě. Himalájskou sůl umí tělo snadno metabolizovat a nedochází k energetickým ztrátám.  

Alergeny: Neobsahuje

Země původu: Pákistán

Složení: Himalájská růžová sůl hrubá

Nutriční hodnoty jsou uvedeny na množství 100 g

 • Energetická hodnota
  0 kJ / 0 kcal
 • Tuky
  0 g
 • - z toho nasycené mastné kyseliny
  0 g
 • Sacharidy
  0 g
 • - z toho cukry
  0 g
 • Vláknina
  0 g
 • Bílkoviny
  0 g
 • Sůl
  100 g

Natu svět

Realizace e-shopu TAH reklamní agentura, s.r.o.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.
Probíhá odeslání objednávky...