Fíky 500g

Sušené fíky jsou zdrojem vlákniny a celé řady minerálních látek, zejména vápníku, hořčíku, železa a draslíku. Navíc jsou přírodním antioxidantem, snižují hladinu cholesterolu v krvi a ulevují při menstruačních bolestech. Mají také pozitivní vliv na naši pokožku a urychlují hojení ran.

Bez lepku Bez přidaného cukru Bez laktózy Bez SO2 Vegan
Výrobce
Natu
Kód skladu
02.02.0131
Dostupnost
skladem
Minus
Plus
159,00 Kč

Fíky jsou výbornou svačinkou, když vás přepadne hlad a nebo chuť na sladké. Dodají energii a pomohou vám se lépe soustředit. Dokonce prý zlepšují náladu! Fíkovník, na kterém tyto sladké plody rostou, patří do čeledi morušovitých. Historie jeho pěstování sahá hluboko do minulosti, protože zmínky o této rostlině nalezneme již u starých Egypťanů. Dnes se k nám fíky dovážejí ze všech možných koutů světa, nejlepší jsou údajně ty přivezené z Turecka.

Bílý povlak, který se na sušených plodech objevuje není plíseň, ale zkrystalizovaná glukóza, která dodává příjemnou chuť.

Body výhod

 • rychlý zdroj energie
 • náhrada nezdravých sladkostí

Využití  

Fíky se dají koupit čerstvé, ale to převážně jen v zemích, kde rostou. Po utržení příliš dlouho nevydrží, a proto se suší, aby mohly doputovat dále do světa. Pokud na ně přece jen narazíte v obchodech v čerstvé podobě, dejte si pozor, aby nebyly bez vůně, moučné a přezrálé. Z čerstvých fíků se dá vyrábět marmeláda, pasta či sirup. Mohou se jíst samotné a nebo přidat do cereálií nebo kaší. Usušené, pražené a mleté fíky se také dají použít jako náhražka kávy. Výborné jsou v kombinaci se slanými jídly – masem či sýry, nebo přidané do zeleninových salátů. 

Věděli jste že?

Fíky jsou lehce stravitelné a díky vysokému obsahu vlákniny se vyznačují i mírně projímavými účinky, protože dokážou rozpohybovat střeva. V těchto sladkých plodech nalezneme obdivuhodné množství vitamínů, zmiňme betakaroten, B1, B2. Z minerálních látek jsou zde zastoupeny: vápník, draslík, železo, zinek a v menší míře i jód. Sušené fíky se navíc vyznačují vysokým obsahem cukrů, takže se hodí jako svačinka, která dodá energii, ale zbytečně nezatíží tělo, protože fíky jsou opravdu lehce stravitelné. Obsahují vitamín biotin, který je navíc nazýván vitamínem krásy, protože prospívá vlasům a pleti. Celkově fíky působí na posílení imunitního systému.

Alergeny: Neobsahuje

Složení: 100% Sušené fíky

Nutriční hodnoty jsou uvedeny na množství 100 g

 • Energetická hodnota
  1041 kJ / 249 kcal
 • Tuky
  0,93 g
 • - z toho nasycené mastné kyseliny
  0,14 g
 • Sacharidy
  63,87 g
 • - z toho cukry
  47,92 g
 • Vláknina
  9,8 g
 • Bílkoviny
  3,3 g
 • Sůl
  0 g

Natu svět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.
Probíhá odeslání objednávky...