Napsáno 22.12.2020

Co budete potřebovat?

150 g ovesné mouky
4 polévkové lžíce javorového sirupu
4 polévkové lžíce kokosového oleje
50 g Natunety
30 g hořké čokolády
30 g drcených lískových ořechů

Suroviny

Produkt Dostupnost Cena Množství (ks)
Lískové ořechy 200g Lískové ořechy 200g Kód: 02.01.0008 Počet hvězdiček je 5 z 5 Plody lísky obecné jsou bohaté na rostlinné tuky a vlákninu. Dodávají velké množství energie a skvěle chutnají. Skladem 3,63 € 
Kokosový olej BIO 250ml Kokosový olej BIO 250ml Kód: 02.14.0029 Počet hvězdiček je 5 z 5 Kokosový olej je v posledních letech jeden z nejoblíbenějších rostlinných tuků. Mohou za to zejména jeho výživové vlastnosti a všestrannost… Vyprodáno 6,73 € 

Nestihli jste letos upéct žádné cukroví? Nebo jste naopak už stihli všechno sníst? Ať už je to jakkoliv, máme pro vás záchranu! Ovesné sušenky se úplně rozplývají na jazyku a Natuneta, aneb čokoládová bomba s jemně mletými kakaovými boby a lískovými ořechy, je naprosto perfektně doplňuje. Dobrou chuť!

Ovesnou mouku dáme do misky. Přilijeme javorový sirup & kokosový olej a důkladně promícháme. Vzniklé těsto vyválíme na tenkou placku, ze které vykrajovátkem vykrájíme sušenky. Sušenky dáme na 20 min ztuhnout do mrazáku. Poté sušenky vyndáme z mrazáku a na 1/2 z nich naneseme Natunetu. Přiklopíme je druhou polovinou, kterou zalijeme lžičkou rozpuštěné hořké čokolády. Navrch nasypeme drcené lískové ořechy a sušenky dáme zpět do mrazáku na závěrečných 15 min. Dobrou chuť!

"love nature, love yourself"

Tereza Šlancarová

Jmenuji se Tereza Šlancarová a jsem dvacetiletá studentka Univerzity Karlovy. Ke zdravému životnímu stylu jsem se dostala přibližně před 5 lety, kdy jsem začala pravidelně cvičit, a také vymýšlet své první recepty. Proto jsem si před 2 lety založila Instagram @terezas_diary a následně i blog www.terezasdiary.com, kde své recepty & rady ohledně zdravého životního stylu sdílím i s ostatními. Zároveň jsem veganka, a proto se snažím ukázat, že zdravá veganská jídla mohou být chutná a že se dají vymyslet opravdu zajímavé recepty! Kromě vymýšlení receptů, vaření, focení a psaní článků zbožňuji také sport - pravidelně chodím do posilovny, jsem certifikovaný instruktor jógy a minulý rok jsem běžela půlmaraton. Ve volném čase se zajímám o filosofii, ráda čtu nebo poslouchám podcasty o zdravém životním stylu a veganství.

Více článků autora