Batátové brownies

Batátové brownies

Postup

1. Batát oloupeme, nakrájíme na větší kostky a uvaříme do měkka. Rozmixujeme na pyré a necháme vychladnout.

2. Pokud nemáme mandlovou mouku, nameleme si mandle. Já měla mandle neloupané, proto jsem je zalila vařící vodou, nechala chvíli odstát a poté oloupala a rozmixovala.

3. Vajíčka rozšleháme spolu s medem a rozpuštěným kokosovým olejem. Med dávat nemusíte, batáty osladí brownies dostatečně. Můžete těsto před pečením ochutnat a popřípadě med přidat dle chuti.

4. Do misky dáme veškeré ingredience kromě čokolády a ořechů a promixujeme.

5. Přidáme nasekanou čokoládu a vlašské ořechy.

6. Pekáček si vyložíme pečícím papírem a směs přendáme do pekáčku a uhladíme stěrkou.

7. Pečeme na 180 stupňů 30-35 minut. Kontrolujeme špejlí - brownies by mělo být trochu vlhké, nepřepečte ho. Na špejli by mělo ulpít trocha vlhkých "drobečků".

                                                                                                           "love nature, love yourself"

Lenka Nývltová

Lenka Nývltová

Miluji kvalitní jídlo a vaření a proto jsem se rozhodla založit blog, kde se snažím lidi inspirovat ke zdravému životnímu stylu, sportu, ale i cestování. Chtěla bych, aby lidé jedli opravdové jídlo, které nám dala příroda a které nám dělá dobře, protože zdraví máme jen jedno a je jen na nás, jak s ním naložíme. Moje recepty proto lidem ukazují, že je možné žít bez lepku, cukru a zpracovaných potravin plnohodnotně a bez omezování.

Další recepty autorky

Natu svět

Realizace e-shopu TAH reklamní agentura, s.r.o.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.
Probíhá odeslání objednávky...