Od 22. 10. 2020 zůstávají prodejny NATU otevřené (Holešovice, Bystřice). Na prodejnách nadále funguje vyzvedávání objednávek z e-shopu. 

NATU cesta kolem světa V - Evropa

Bon Giorno, Guten Tag, God Dag, Dobar dan, Bon Joure,… skutečně dobrý den pro každého, kdo cestuje za přírodními potravinami po Evropě.

Ve většině evropských jazyků si lidé pozdravem přejí dobrý den a takový rozhodně může přijít každému, kdo se začne zajímat o své okolí a jeho přírodní bohatství. Ať je pozdrav jakýkoli, budete překvapeni pestrostí pokladů na tak malém prostoru. Evropa se nachází na euroasijské pevninské desce a tak nejde docela o kontinent v tom pravém geografickém slova smyslu. To jí však nijak neubírá osobitosti a originality květů, bylin, všemožných plodů, kořenů, zkrátka rostlin, které tu najdeme. Zastavujeme se především u těch, které mají pro člověka časem prověřené zajímavé vlastnosti a nejsou třeba tak docela známé.

Místa, která jsou nám nejblíž, často přeskakujeme, nebo jim nevěnujeme dostatečnou pozornost. Nejsou pro nás atraktivní, protože k nim nevede tak komplikovaná cesta a jsou pro nás příliš povědomá, blízká
a trochu všední. Jenže stačí se podívat pozorněji a vše je trochu jinak. Nezapomínejme, že jedním z charakteristických rysů Evropy je pestrost a to samé platí také o jejím přírodním bohatství. Najdeme tu některé pro člověka nutričně superbohaté plodiny.

Těstoviny z luštěnin

Bon Giorno! Věděli jste, že z čočky je možné udělat delikátní těstoviny. Ano, to už jsme na naší první zastávce v Itálii. Říkáme jí výstižně Protein pasta a jde o těstoviny připravené z čočky nebo cizrny. Z nekonečného bohatství přírodních potravin vybereme ještě jednu specialitu z Itálie a tou je superpotravina karob. Jedná se o plod stromu, který se jmenuje rohovník. Někomu řekne víc označení svatojánský chléb. Když na něj v jižní Evropě narazíte při své pouti, nebojte se jej utrhnout a ochutnat.

Pokud se teď na jih nechystáte, dopřejte si jeho kakaovou chuť v prášku. Je sladší než kakao a tak
nebudete muset svůj nápoj doslazovat.

Mladý ječmen

Grüss Gott, zapomeňte na chvíli na alpské štíty. Zdoláte je později. Teď jsme na cestě za přírodními potravinami a ruksak si teprve balíme. Seznamte se s mladým ječmenem. Má silné antioxidační schopnosti a už když jej držíte ve sklenici v ruce, máte zasloužený pocit, že pro sebe děláte něco moc správného. Jeden malý tip! Pokud je na vás specifická chuť mladého ječmene příliš silná, zkuste si jej přimíchat do smoothies.

Meruňky

Dobar dan, teď jsme téměř doma. Nemá cenu představovat meruňky, ale to, že známe jejich tvar a chuť, neznamená, že si na nich nemůžeme pochutnat kdykoli v jejich lyofilizované úpravě.

Pampelišky

Dobry dzień, neznáte? Dívky z nich vijí věnečky, zahradníci je zahání z trávníků, a protože jich je tolik, nemají příliš exotické renomé. Jenže my teď nemluvíme o známém žlutém květu, ale o listech, které mají co říci k celkové detoxikaci organismu. Doporučujeme lyofilizované v prášku, který stačí rozmíchat s vodou nebo přidat do smoothies a džusů.

Bon voyage!

NATU

NATU

Vymýšlíme pro vás recepty, které jsou rychlé na přípravu, zdravé, skvěle zasytí a navíc v nich můžete pohodlně využít naše ingredience. Nemusíte si už lámat hlavu s tím, jak se začít zdravě stravovat, pomůžeme Vám. Stačí pár chvil a skvělé hlavní jídlo, snídaně nebo dezert je na světe. Inspirujte se s námi.

Další recepty autora
Realizace e-shopu TAH reklamní agentura, s.r.o.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.
Probíhá odeslání objednávky...