Využijte DOPRAVU ZDARMA při nákupu nad 699 Kč. Akce platí pouze od 30. do 31.3.

  • Natu.cz
  • >
  • Blog
  • >
  • 9 důvodů, proč pít moringu každý den

9 důvodů, proč pít moringu každý den

9 důvodů, proč pít moringu každý den

Moringa oleifera, také známý jako „křenový strom“, je malý strom pocházející z Indie, Pákistánu a Nepálu, který se už po generace využívá ve východních zemích k léčbě a prevenci nemocí jako je cukrovka, srdeční choroby, anémie, artritidy, onemocnění jater a respiračních, kožních a zažívacích poruch.

Moringa se stala oblíbeným doplňkem stravy v podobě přírodního listového prášku, ačkoli jsou jedlé i její lusky, kořeny, kůra, květy, semena a ovoce.

Používá se jako tradiční lék na mnoho onemocnění – a tak vám zde přinášíme 9 vědecky podložených zdravotních benefitů konzumace moringového listu:

1. Obsahuje důležité živiny.

Moringa je bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a aminokyselin. Obsahuje významné množství vitaminu A, C a E; vápník; draslík; a bílkoviny.

2. Bojuje proti volným radikálům.

Antioxidanty bojují proti volným radikálům, molekulám, které způsobují oxidační stres, poškození buněk a záněty. Zahraniční studie zjistila, že extrakty listů mají vyšší antioxidační aktivitu, větší schopnost zachytávat volné radikály a vyšší inhibici oxidace lipidů, bílkovin a DNA než květy a semena.

3. Bojuje proti zánětům.

Moringa snižuje zánět potlačením zánětlivých enzymů a bílkovin v těle, a tak koncentrace jejích listů může výrazně snížit zánět v buňkách.

4. Pomáhá snížit některé příznaky cukrovky.

Prášek z listů moringy byl účinný při snížení hladiny cukru v krvi a cholesterolu a zlepšení ochrany proti poškození buněk u cukrovkářů.

5. Chrání kardiovaskulární systém.

Prášek Moringa má zdravé přínosy pro srdce, zejména při prevenci tvorby plaku v tepnách a pro snížení hladiny cholesterolu.

6. Podporuje aktivitu mozku.

Moringa podporuje zdraví mozku a kognitivní funkci díky své antioxidační a neuro-enhancerové aktivitě. Byla také testována jako léčba Alzheimerovy choroby s příznivými předběžnými výsledky. Podporuje mozkové buňky a procesy, které hrají klíčovou roli v paměti, náladě, funkci orgánu, reakce na podněty jako je stres a potěšení aduševní zdraví například v depresích či psychózách.

7. Chrání játra.

Játra jsou zodpovědná za detoxikaci krve, metabolismus tuků a zpracování živin. Moringa může snížit jejich poškození při časté námaze (pití alkoholu apod.).

8. Obsahuje antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti.

Moringa má antibakteriální a antifungální vlastnosti, které bojují proti infekcím. Byla účinný proti různým typům hub, které způsobují infekce kůže a proti těm kmenům bakterií, které jsou odpovědné za infekce krve, močových cest a zažívací potíže.

9. Podporuje hojení ran.

Moringa má ve svých listech, koříncích a semenech látky ovlivňující srážení krve, které podporují a urychlují hojení ran.

 

 

                                                                        

Jak moringu využít

Prášek z moringy můžete přidat do svého smoothie, udělat si z ní čaj nebo ji přimíchat do jakékoliv snídaňové směsi.

Pozor! V nadměrném množství může způsobit projímavé účinky a zažívací problémy. Proto se raději držte doporučené dávky a dejte jejímu užívání čas. Výsledky ucítíte.

Kdo si počká, ten se dočká. :)

                                                                                                                           "love nature, love yourself"

NATU

NATU

Vymýšlíme pro vás recepty, které jsou rychlé na přípravu, zdravé, skvěle zasytí a navíc v nich můžete pohodlně využít naše ingredience. Nemusíte si už lámat hlavu s tím, jak se začít zdravě stravovat, pomůžeme Vám. Stačí pár chvil a skvělé hlavní jídlo, snídaně nebo dezert je na světe. Inspirujte se s námi.

Další recepty autorky

Natu svět

Realizace e-shopu TAH reklamní agentura, s.r.o.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.
Probíhá odeslání objednávky...