• Natu.cz
  • >
  • Blog
  • >
  • 5 SUPERPOTRAVIN, které zlepší váš sportovní výkon

5 SUPERPOTRAVIN, které zlepší váš sportovní výkon

5 SUPERPOTRAVIN, které zlepší váš sportovní výkon

Vyvážený jídelníček je základ!

Superpotraviny v prášku slouží pouze jako doplněk kvalitní a vyvážené stravy, která je nezbytným předpokladem pro zlepšení sportovních výkonů a dosažení vytoužených výsledků. V dnešní době, kdy je na člověka vytvářen tlak ze všech stran a požadavky na jedince se neustále zvyšují, je potřeba doplňovat příznivé látky jak to jen jde. Konzumace následujících potravin může značně zjednodušit a zpříjemnit život v dnešním přemodernizovaném světě.

5 SUPERPOTRAVIN, které zlepší váš sportovní výkon

  1. přírodní stimulant maca

Maca neboli řeřicha peruánská byla díky svým stimulačním účinkům konzumována v Jižní Americe již od pradávna. Tamější obyvatelé ji využívali jako důležitou součást potravy pro doplnění energie. Konzumace prášku z macy zlepšuje fyzické i duševní zdraví, zvyšuje vytrvalost a koncentraci, odstraňuje únavu, pomáhá při problémech spojených s hormonální nerovnováhou a v neposlední řadě zvyšuje chuť na sex!

Vyzkoušejte naší kaši s MACOU! Superkaše Maca

 

 

  1. matcha tea jako efektivní spalovač tuku a ochrana pro svaly

Díky vysokému obsahu EGCG (epigalokatechin galát), který je v oblasti fitness nejvíce ceněný pro své účinky při spalování tuků a obraně svalových vláken, je matcha tea vyhledávaným doplňkem stravy na podporu hubnutí a budování svalové hmoty. Kromě toho napomáhá proti oxidativnímu stresu, zpomaluje procesy stárnutí a působí jako prevence proti civilizačním onemocněním.

 

 

  1. doplnění bílkovin se spirulinou

Spirulina je výborným a velmi dobře stravitelným zdrojem bílkovin nejen pro vegany. Má kompletní aminokyselinové spektrum a 85-95% stravitelnost. Může tak snadno konkurovat živočišným zdrojům bílkovin.

 

esenciální aminokyseliny

g/ 100 g spiruliny

% RH příjmu/ 10 g spiruliny

histidin

1,085

17 %

tryptofan

0,929

37 %

threonin

2,97

31 %

fenylalanin

2,777

34 %

methionin

1,149

19 %

lysin

3,025

16 %

leucin

4,947

20 %

isoleucin

3,209

25 %

valin

3,512

21 %

 

V tabulce je uvedený obsah esenciálních aminokyselin, které je nutné přijímat ze stravy. Stojí za povšimnutí, že z 1 lžíce (10 g) spiruliny můžeme získat téměř ¼ doporučeného denního množství bílkovin.

 

 

  1. moringa jako nejoblíbenější superpotravina sportovců

Velmi oblíbená nejen mezi sportovci je tzv. moringa neboli jedlý strom, která se pyšní nejlepšími nutričními hodnotami na světě. Vysoká koncentrace vitamínů a minerálních látek v morinze zajišťuje kvalitní výkon a regeneraci. Moringu konzumují vrcholoví sportovci po celém světě.

 

  1. gurarana místo kávy

Guarana původem z Amazonie, která je jediným místem jejího výskytu, se od pradávna využívala jako stimulant a prostředek k potlačování hladu. Guarana má díky obsahu kofeinu a ostatních složek podobné stimulační účinky jako káva a navíc zvyšuje chuť na cvičení! Kromě toho má také jednoznačné revitalizující a regenerační účinky. Výhodou je, že oproti kávě se energie uvolňuje postupně a nedochází tak k rychlému nástupu pocitu únavy. Při užívání léků je dobré se o zařazení guarany do jídelníčku poradit s lékařem a nepřekračovat doporučenou denní dávku 5 g. Nejlepší je začít na 2 g denně, poté dávku postupně navyšovat.

 

Ať už vás nadchla jakákoliv ze zmíněných superpotravin, vždy důkladně zhodnoťte své záměry i svou zdravotní situaci. Nedoporučujeme superpotraviny příliš kombinovat dohromady. Je dobré vybrat si jednu, vyzkoušet její užívání po dobu například tří týdnů a pozorovat účinky.

 

Nezapomeňte na regeneraci!

Samozřejmě nesmíme zapomínat na odpočinek a musíme tělu dopřát dostatečnou regeneraci pro obnovení svalové tkáně a všech ostatních biologických funkcí. Pro efektivní regeneraci nejen po sportovním výkonu doporučujeme koupel s epsomskou solí. Epsomká sůl je významným zdrojem hořčíku, který se velmi efektivně vstřebává skrz kůži rovnou do krevního řečiště, kde se jím zásobí každá jednotlivá buňka.

 

                                                                                                     "love nature, love yourself"

NATU

NATU

Vymýšlíme pro vás recepty, které jsou rychlé na přípravu, zdravé, skvěle zasytí a navíc v nich můžete pohodlně využít naše ingredience. Nemusíte si už lámat hlavu s tím, jak se začít zdravě stravovat, pomůžeme Vám. Stačí pár chvil a skvělé hlavní jídlo, snídaně nebo dezert je na světe. Inspirujte se s námi.

Další recepty autora
Realizace e-shopu TAH reklamní agentura, s.r.o.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.
Probíhá odeslání objednávky...