4 TIPY, JAK ŽÍT EKOLOGIČTĚJI

Každý z nás má dva domovy - své tělo a planetu Zemi. Nám v Natu záleží na obou, a proto svému tělu dopřáváme kvalitní stravu, pravidelný pohyb a dostatečný odpočinek. Ani na naši planetu ovšem nezapomínáme, a proto jsme si pro vás připravili 4 tipy, jak žít ekologičtěji. 

 

  1. NAKUPUJTE S VLASTNÍ TAŠKOU

Vzít si na nákup vlastní tašku je minimum, které pro naši planetu může udělat každý a je to jednoduchý způsob, jak spotřebu plastu alespoň trochu snížit. Zkuste si proto pořídit nějakou pěknou plátěnku a celkově si množství plastu při nakupování hlídejte.

  1. SKLADUJTE POTRAVINY V ZAVAŘOVACÍCH SKLENICÍCH

A nejlépe v prázdných sklenicích po ořechových krémech! Jediná nevýhoda ořechových krémů je ta, že příliš rychle mizí. I toho se dá ovšem využít a v prázdných sklenicích můžete skladovat například oříšky, semínka, fazole nebo rýži. Zároveň je také můžete použít místo krabičky na svačinu. 

  1. NOSTE SI SVOU VLASTNÍ LÁHEV

Naše skleněná láhev je pevnější, ale zároveň lehčí než běžné skleněné láhve a je tedy úplně ideální na jarní výlet do přírody. Má nerezový uzávěr se silikonem, takže nepropustí ani kapku a díky termo obalu udrží nápoj jak studený, tak i teplý. Vybrat si můžete ze 3 různých barevných provedení a stylově tak snížíte spotřebu plastu!

  1. POUŽÍVEJTE KOKOSOVÉ MISKY

Na výrobu jedné kokosové misky je spotřebován jeden kokos, jehož skořápka byla určena k vyhození a následnému spálení. To ovšem rozhodně není zero waste a navíc to přispívá ke znečišťování ovzduší, a proto používáním kokosových misek můžete přispět k ochraně naší planety.

 

Změny nemusí být nijak radikální, extrémní ani drastické - naše planeta nepotřebuje pár perfektních zero waste jedinců. Potřebuje lidstvo, které se drobnými krůčky bude snažit, být o něco lepší. Tak doufáme, že do toho půjdete se námi!

 

 "love nature, love yourself"

Tereza Šlancarová

Tereza Šlancarová

Jmenuji se Tereza Šlancarová a jsem dvacetiletá studentka Univerzity Karlovy. Ke zdravému životnímu stylu jsem se dostala přibližně před 5 lety, kdy jsem začala pravidelně cvičit, a také vymýšlet své první recepty. Proto jsem si před 2 lety založila Instagram @terezas_diary a následně i blog www.terezasdiary.com, kde své recepty & rady ohledně zdravého životního stylu sdílím i s ostatními. Zároveň jsem veganka, a proto se snažím ukázat, že zdravá veganská jídla mohou být chutná a že se dají vymyslet opravdu zajímavé recepty! Kromě vymýšlení receptů, vaření, focení a psaní článků zbožňuji také sport - pravidelně chodím do posilovny, jsem certifikovaný instruktor jógy a minulý rok jsem běžela půlmaraton. Ve volném čase se zajímám o filosofii, ráda čtu nebo poslouchám podcasty o zdravém životním stylu a veganství.

Další recepty autora
Realizace e-shopu TAH reklamní agentura, s.r.o.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.
Probíhá odeslání objednávky...